Η Λεγανές σταμάτησε την Χετάφε (vid)

Η Χετάφε γνώρισε απρόσμενη εντός έδρας ήττα από την Λεγανές με 2-0 και πλέον κινδυνεύει να βγει από τις θέσεις του Champions League.

Έχοντας συμπληρώσει επτά ματς χωρίς ήττα η Χετάφε ήταν στις θέσεις του Champions League και γνώριζε πως με νίκη επί της Λεγανές θα έκανε σημαντικό βήμα για να ζήσει το απόλυτο όνειρο.

Όμως υπολόγιζε χωρίς την ομάδα του Δημήτρη Σιόβα η οποία χάλσαε το μεσημέρι της Χετάφε. Αρχικά η Λεγανές προειδοποίησε με το πέναλτι του Καρίγιο στο 20ο λεπτό το οποίο απέκρουσε ο Σορια.

Τελικά η Λεγανές πήρε προβάδισμα στο 50ο λεπτό με τον Σάντος. Στη συνέχεια η Χετάφε βγήκε μπροστά για την ισοφάριση με τους φιλοξενούμενους να κλειδώνουν τη νίκη στο 83' με τον Χουανφράν.