Ουέσκα - Σεβίλλη 2-1

Σε ένα επεισοδιακό ματς και με το VAR να κλέβει την παράσταση, η Ουέσκα νίκησε τη Σεβίλλη 2-1 και μπήκε για τα καλά στη μάχη της παραμονής.

Η Ουέσκα είναι ζωντανή στη μάχη της παραμονής και το τρίποντο κόντρα στη Σεβίλλη την έβαλε για τα καλά στο κόλπο. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-1 σε ένα επεισοδιακό ματς με αρκετό... VAR και βρέθηκαν στο -3 από τη ζώνη σωτηρίας, ενώ οι Σεβιγιάνοι βρέθηκαν στο -3 από την τετράδα. Hταν η τρίτη νίκη για την Ουέσκα στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δείχνει ικανή να φτάσει μέχρι τέλους. Ο Ανόρ μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Ουέσκα. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό στην επανάληψη, πίεσαν και στο 84ο λεπτό έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μπεν Γιεντέρ. Στο 90ο λεπτό ο Μουνίρ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ και το γκολ ακυρώθηκε με τη βοήθεια του VAR. Στο 7ο λεπτό η Ουέσκα πήρε το τρίποντο... λύτρωσης με σκόρερ τον Αβίλα!