Λεγανές - Σεβίλλη 1-1

Η Σεβίλλη έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο αλλά στις καθυστερήσεις πήρε 1-1 από την Λεγανές στην Μαδρίτη.

Η ομάδα του Πάμπλο Μαντσίν με νίκη θα έμενε κολλητά με την Ατλέτικο πίσω μόνο από την Μπαρτσελόνα, όμως, έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, μπορεί να χαρεί για το ότι έβαλε έναν βαθμό στο σακούλι της. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5' με την κεφαλιά του Μικέλ Βέσγα μετά τη σέντρα του Νιόμ και στο πρώτο λεπτό της επανάληψης οι Ανδαλουσιάνοι δέχθηκαν μεγαλύτερο πλήγμα με την αποβολή του Μούδο Βάσκες. Στο 80' η Σεβίλλη είχε δοκάρι με τον Αμπαντού μετά τη σέντρα του Ρόκε Μέσα και στο 88' ο Ελ-Νεσιρί έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο με πλασέ για την Λεγανές, που δεν κατάφερε τελικά να κρατήσει τη μεγάλη νίκη. Στο 91' ο Ρόκε Μέσα έκανε καταπληκτική σέντρα, ο Σιόβας έχασε εντελώς τον Μπεν Γιεντέρ και ο επιθετικός της Σεβίλλης με κεφαλιά έγραψε το 1-1.

Το καζίνο της Novibet σε υποδέχεται με εορταστική διάθεση και πολλά δώρα*! *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις