Άνετα και με τις ρεζέρβες η Μπαρτσελόνα (vid)

Χωρίς να συναντήσει το παραμικρό πρόβλημα η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 4-1 της Λεονέσα και προκρίθηκε στους «16» του Copa Del Rey.

''Εδώ παίζεις στην έδρα σου και με Cash Out* '' *Ισχύουν Όροι και Προυποθέσεις.

Με τον Ερνέστο Βαλβέρδε να ξεκουράζει τους βασικούς και να δίνει ευκαιρίες σε νέα παιδιά που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής, η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 4-1 της Λεονέσα και προκρίθηκε στους «16 του Cope Del Rey. Οι Καταλανοί ήταν καλύτεροι σε όλο το διάστημα του αγώνα και χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρουν έφτασαν με άνεση στη νίκη.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Μουνίρ στο 18' για να κάνει το 2-0 στο 26' ο Ντένις Σουάρες. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Μάλκομ να πετυχαίνει και τρίτο γκολ για την ομάδα του. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Σενιέ στο 54', ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ντένις Σουάρες ο οποίος στο 70' πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.