Τεσσάρα με Σιόβα η Λεγανές!

Ο Σιόβας πέτυχε το 5ο του γκολ με τη φανέλα της Λεγανές και η ομάδα του διέλυσε με 4-2 εκτός έδρας τη Βαγιαδολίδ.

Δεύτερη διαδοχική νίκη για τη Λεγανές, τέταρτο σερί ματς αήττητη και στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και στο 11ο λεπτό ο Σιόβας με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το 5ο γκολ του σε 59 συμμετοχές με την ομάδα του. Στο 42' ο Οσκαρ πέτυχε το 2-0 για τη Λεγανές. Ο Τόνι Σουάρες μείωσε στο 50ο λεπτό, αλλά ο Καρίγιο σε εννέα λεπτά (66΄, 75') πέτυχε δυο τέρματα και σφράγισε το τρίποντο. Στις καθυστερήσεις ο Ουνάλ απλά μείωσε σε 2-4 για τη Βαγιαδολίδ!

0% Γκανιότα* & Συναρπαστικά Ειδικά Στοιχήματα στη Novibet * Αφορά την επιλογή «Νικητής Αγώνα» σε επιλεγμένα παιχνίδια πριν την έναρξη''.