Η δεύτερη χειρότερη Ρεάλ όλων των εποχών!

Η Ρεάλ Μαδρίτης έκανε δεύτερο ιστορικό αρνητικό ρεκόρ στο ματς με τη Λεβάντε, συμπληρώνοντας 481 αγωνιστικά λεπτά δίχως να βρει δίχτυα μέχρι το τέρμα του Μαρσέλο στο 72'!

Την τελευταία φορά που η Ρεάλ είχε βρει δίχτυα ήταν στις 22 Σεπτεμβρίου στο εντός έδρας 1-0 επί της Εσπανιόλ.

Από τότε ακολούθησε μια μεγάλη... ξηρασία στην επίθεση των Μερένχες, η οποία οδήγησε τη Ρεάλ να αγγίξει ιστορικό ρεκόρ χωρίς γκολ!

0% Γκανιότα* & Συναρπαστικά Ειδικά Στοιχήματα στη Novibet * Αφορά την επιλογή «Νικητής Αγώνα» σε επιλεγμένα παιχνίδια πριν την έναρξη''.

Η Ρεάλ Μαδρίτης, μέχρι το γκολ του Μαρσέλο που μείωσε σε 1-2 επί της Λεβάντε στο 72', συμπλήρωσε 481 αγωνιστικά λεπτά δίχως να βρει δίχτυα, κάτι που αποτελεί δεύτερο ιστορικό αρνητικό ρεκόρ για τον σύλλογο!

Το πρώτο είχε συμβεί τη σεζόν 1984-85, όταν οι Μαδριλένοι είχαν συμπληρώσει 496 λεπτά δίχως γκολ.