Μπέτις - Λεγανιές 1-0

Με γκολ του Μορόν στο 89' η Μπέτις λύγισε την αντίσταση της Λεγανιές και βρέθηκε στο -2 από την κορυφή της La Liga.

H Λεγανιές έβαλε δύσκολα στη Μπέτις, άντεξε την πίεση μέχρι το... 89', ωστόσο το γκολ του Μορόν ήταν αρκετό στην αντίπαλο του Ολυμπιακού να πετύχει τη δεύτερη σερί νίκη της και να βρεθεί στο -2 από την κορυφή. Η ομάδα του Σετιέν είχε τον έλεγχο, αλλά δεν μπορούσε να σπάσει την καλοστημένη άμυνα της αντιπάλου. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήταν για τη Λεγανιές στο 69', όταν από λάθος της άμυνας, η μπάλα έφτασε στον Εν -Νεσίρι, το σουτ του οποίου πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Η Μπέτις πίεσε αρκετά στο τελευταίο δεκάλεπτο και στο 86' είχε μεγάλη ευκαιρία, αλλά η κεφαλιά του Μορόν (είχε μπει στο ματς δυο λεπτά νωρίτερα) πέρασε άουτ. Ωστόσο, στο 89' ήρθε η λύτρωση, ο Τέγιο έκανε την παράλληλη σέντρα και ο Μορόν διαμόρφωσε το 1-0.