Στις καθυστερήσεις Μπέτις και Λεβάντε!

Με γκολ στο τρίτο και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, Λεβάντε και Μπέτις επικράτησαν αντίστοιχα των Μάλαγα και Λας Πάλμας με 1-0!

Απίθανη ήταν η εξέλιξη στα τελευταία παιχνίδια της La Liga την Πέμπτη. Η Λεβάντε αντιμετώπιζε την Μάλαγα, ενώ η Μπέτις την Λας Πάλμας με τα δύο παιχνίδια να είναι ισόπαλα για 90 λεπτά και να έχουμε από ένα γκολ στις καθυστερήσεις!

Αρχικά η Λεβάντε, βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μάλαγα, όταν ο Λούκιτς βρήκε τον Μπόατενγκ κι αυτός σκόραρε χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη.

Ένα λεπτό αργότερα... χτύπησε και η Μπέτις! Οι Καταλανοί, τα βρήκαν σκούρα απέναντι στην Λας Πάλμας, αλλά τελικά ο Φίρπο στο 94ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0 το οποίο έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.