Σοκ στις καθυστερήσεις για Λεβάντε

Ο Λεό Μπαπτιστάο «χτύπησε» στις καθυστερήσεις και πήρε την μπουκιά από το στόμα (τρίποντο) της Λεβάντε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-10. Παραμένει χαμηλά η Λεβάντε.

Η Λεβάντε ήθελε μόνο τη νίκη για να πάρει βαθιά ανάσα στην μάχη της παραμονής αλλά η Εσπανιόλ ήταν αυτή που πατούσε καλύτερα. Οι Καταλανοί έδειχναν πιο επικίνδυνοι, χωρίς όμως κάποια μεγάλη ευκαιρία. Μετά το ημίωρο η Λεβάντε ισορρόπησε και έφτασε κοντά στο γκολ με τον Πατζίνι.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μετουσιώσουν την πρωτοβουλία σε γκολ στο 56' με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μοράλες. Στη συνέχεια και με το πέρασμα του χρόνου η Λεβάντε γύρισε πίσω για να κρατήσει το υπέρ της σκορ και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις όταν ο Λέο Μπαπτιστάο με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο Μαδρίτης με πριμ 5%*, ακόμα καλύτερες αποδόσεις και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις