Ατλέτικο - Λεγανές 4-0

O Γκριζμάν ήταν απίθανος, πέτυχε καρέ τερμάτων και η Ατλέτικο με το 4-0 επί της Λεγανές βρέθηκε στο -4 από την κορυφή. Σημαντική νίκη για

Αρσεναλ - Μάντσεστερ Σίτι και το ποντάρισμά σου επιστρέφεται*, αν ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει οποιαδήποτε στιγμή του αγώνα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Ο Γκριζμάν είναι σε απίστευτη κατάσταση και η Ατλέτικο συνεχίζει να πιστεύει στο... θαύμα του τίτλου! Ο Γάλλος ήταν απίθανος κόντρα στη Λεγανές, πέτυχε τέσσερα γκολ και οι Μαδριλένοι επικράτησαν 4-0, φτάνοντας στο -4 από την κορυφή (με ματς περισσότερο). Μάλιστα, έγινε ο πρώτος παίκτης της ομάδας του που έχει πετύχει στο 21ο αιώνα 3+ γκολ σε δυο σερί ματς πρωταθλήματος. Δυνατό ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους, που έχασαν καλές ευκαιρίες με τον Ερασό. Στο 16' η Ατλέτικο απάντησε, αλλά το φάουλ του Γκριζμάν βρήκε το δοκάρι. Ωστόσο, δέκα λεπτά αργότερα ο Γάλλος άνοιξε το σκορ με άψογο πλασέ. Ακόμα καλύτερο ήταν το δεύτερο του τέρμα στο 35', όταν η φαουλάρα του δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Πίτσου! Στο 56' ο Γκριζμάν από σέντρα του Φελίπε Λουίς πέτυχε το 3-0 με κεφαλιά, ενώ στο 67' από σέντρα του Κόστα διαμόρφωσε το 4-0.

Η Εϊμπάρ πέτυχε σπουδαία νίκη, επικράτησε 1-0 της Βιγιαρεάλ εντός έδρας και βρέθηκε στο -3 από την εξάδα. Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στα τρίποντα έπειτα από δυο σερί ήττες, χάρη στο γκολ του Κίκερ στο 16ο λεπτό.

Атлетико - Леганес. Обзор матча. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Эйбар - Вильярреал. Обзор матча. Чемпионат Испании 2017/18. 26 тур. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.