Έτσι εξηγείται η εκδίκηση του Σουάρες (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Πίτσου Κουεγιάρ προσπάθησε να κερδίσει την αποβολή του Λουίς Σουάρες και γι' αυτό ο Ουρουγουανός επιθετικός πανηγύρισε μπροστά του όταν σκόραρε για τη Μπαρτσελόνα, στη νίκη (3-0) επί της Λεγανιές.

Ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, έπεσε στο έδαφος πιάνοντας το πρόσωπό του έπειτα από ένα απλό σπρώξιμο του Σουάρες σε φάση που διαπληκτίστηκαν, με τον φορ των «μπλαουγκράνα» να παίρνει κίτρινη κάρτα στο 53ο λεπτό.

Ανταγωνιστικές αποδόσεις στο Γούοτφορντ – Γουέστ Χαμ με 0% Γκανιότα*. *Το 0% γκανιότα αφορά την επιλογή ''Νικητής αγώνα'' πριν την έναρξη σε επιλεγμένα παιχνίδια. (21+)!

Εφτά λεπτά αργότερα με ωραίο σουτ έβαλε τέλος στην προσωπική του ανομβρία και... φυσικά δεν ξέχασε ό,τι του είχε κάνει ο Πίτσου, με αποτέλεσμα να πανηγυρίσει έξαλλα μπροστά του.