Πανδραμαϊκός - Ιωνικός 0-3

Ο Ιωνικός επικράτησε 0-3 του Πανδραμαϊκού για την τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Άνετο απόγευμα για τον Ιωνικό, ο οποίος πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου μετά τη νίκη του με 0-3 επί του Πανδραμαϊκού. Η ομάδα της Νίκαιας, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο από τα πρώτα λεπτά.

Στο 13', άνοιξε το σκορ με τον Τιεντσέ, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Κρητικός έκανε το 0-2 στο 53', ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Διαμαντίδη. Οι Νικαιώτες, έφτασαν σε τρίτο τέρμα με τέρμα του Ντάγκρα στο 89'.

Ιωνικός (Δημήτρης Αρναούτης): Koυρεπίνης, Μουστάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Τσιριγώτης, Φουρλάνος, Γκοτσούλιας, Τιεντσέ, Μάναλης, Ντάγκρας, Καλλέργης, Κρητικός