ΑΕΚ - Λαμία: Η σωτήρια επέμβαση του Μπάρκα στις καθυστερήσεις (vid)

Ο Βασίλης Μπάρκας κράτησε απαραβίαστη την εστία του στις καθυστερήσεις κόντρα στη Λαμία, «στέλνοντας» την ΑΕΚ με καθαρό σκορ στη Φθιώτιδα για τη ρεβάνς.

Η Ένωση έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, παίρνοντας τη νίκη (2-0) απέναντι στους «κυανόλευκους» χάρη στους Πόνσε και Κρίστισιτς, που σκόραραν, αλλά και στον Μπάρκα, που «απαγόρευσε» στους αντιπάλους του να κάνουν το αντίστοιχο.

Συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις η «κιτρινόμαυρη» άμυνα εμφανίστηκε απρόσεκτη και ο Αντέτζο είχε την ευκαιρία από πλεονεκτική θέση να μειώσει σε 2-1, δίνοντας άλλο ενδιαφέρον στον δεύτερο ημιτελικό της Λαμίας, ωστόσο ο Έλληνας τερματοφύλακας απέκρουσε χαμηλά και κράτησε ανέπαφα τα δίχτυα του.