Όταν ο Κέβιν έχει... κέφια απέναντι στην ΑΕΚ! (vids)

Δημήτρης Τομαράς

Ο Κέβιν Μιραλάς σε τέσσερις αναμετρήσεις με την φανέλα του Ολυμπιακού με αντίπαλο την ΑΕΚ έχει σκοράρει τρεις φορές και δύο εξ αυτών στο ίδιο λεπτό! Δείτε βίντεο με τα γκολ του.
Ο Βέλγος άσος φυσικά και είναι το Νο1 όνομα του Ολυμπιακού για την γραμμή κρούσης του. Ο Μιραλάς είναι χαρακτηριστικό ότι έχει σκοράρει σε όλα τα ντέρμπι με την φανέλα των Πειραιωτών. Με την ΑΕΚ το έχει κάνει 3 φορές σε 4 αναμετρήσεις. Μάλιστα σε δύο περιπτώσεις είχε βρει δίχτυα στο 23ο λεπτό. Στο Ολυμπιακός - ΑΕΚ (2-0) στις 10 Φλεβάρη του 2012 αλλά και στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός στις 15/10/11 (1-1).
Δείτε το γκολ του Βέλγου μεσοεπιθετικού στο 1-1 εδώ. Έχει σκοράρει και στο 68' για το 5-0 στο ματς της 20ής Μαρτίου του 2011 (σ.σ. Ολυμπιακός - ΑΕΚ) που έληξε 6-0.