Τα τελικά αποτελέσματα της Γ' Εθνικής, οι πρωταθλητές και οι ομάδες των μπαράζ
1ος όμιλος
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-5 (19' Σιψής, 44' Λιάρας, 52'-61' Μουτεσίδης, 55' Ζυγκερίδης)
Ασπίδα Ξάνθης – Καβάλα 0-3 (4' Μαρκόπουλος, 37' Γαβριηλίδης, 61' Βαλαβανόπουλος)
Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 6-0 (54' Καραγκιόζης Β., 61'-66'-77'-87' Πασχαλάκης, 86' Ξαντινίδης)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κεραυνός Πέρνης 3-2 (9' Καρακασίδης, 19' Δεδελούδης, 88' Καρακασίδης / 8' Κωνσταντάρας, 39' Χαλπέτης)
Νέστος Χρυσούπολης – Αετός Ορφανού 3-1 (21' Μκρτσιαν, 47' Νικλητσιώτης, 86' Χούσινετς / 45+ Μουδούρογλου)
ΑΕ Καλαμπακίου – Άρης Αβάτου 1-0 (22' Κωνσταντινίδης)
Αλέξανδρος Κιλκίς – Πανσερραϊκός 0-0
Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΟ Κουφαλίων 0-0
Πρωταθλητής: Καβάλα
Μπαράζ: Νέστος Χρυσούπολης
Υποβιβάστηκαν: ΑΕ Καλαμπακίου, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ασπίδα Ξάνθης, Εθνικός Σιδηροκάστρου, ΠΑΟΚ Κοσμίου2ος όμιλος
ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΛΟΓΩ ΒΡΟΧΗΣ Μακεδονικός – ΠΟ Τριγλίας 0-1 (38' Ζώτος)
Νίκη Αγκαθιάς – ΑΠΕ Λαγκαδά 4-0 (24' Ρογγότης, 44' Πέτκος, 60' Κίτσας Ε., 74' Χατζόπουλος)
ΑΣ Γιαννιτσά – Αλμωπός Αριδαίας 2-1 (20' Πέλκας, 36' Παντεκίδης / 54' Ελευθεριάδης Λ.)
Εδεσσαϊκός – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 (84' Παπαδημητρίου / 78' )
Αγροτικός Αστέρας – Βέροια 0-2 (8' Σκαθαρούδης, 52' Μπλέτσας)
Ολυμπιακός Κυμίνων – Μελιτέας Μελίτης 1-0 (13' )
Πρωταθλητής: Βέροια
Μπαράζ: ΠΟ Τριγλίας
Υποβιβάστηκαν: ΠΑΟ Κουφαλίων, Ολυμπιακός Κυμίνων, Μελιτέας Μελίτης, ΑΠΕ Λαγκαδά, Ερμής Αμυνταίου
3ος όμιλος
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης 0-2 (38' Γαστεράτος, 68' Κιπτίου)
Θρίαμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός 0-3 (46'-51' Ευθυμίου, 77' Κασαράτε)
Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης 1-0 (56' Χατζηδημητρίου)
Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2 (53' Τσακμάκης, 81' )
Ναυπακτιακός – Αχέρων Καναλακίου 0-1 (21' Ζδράβος)
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.
Πρωταθλητής: Κρόνος Αργυράδων
Μπαράζ: Θεσπρωτός
Υποβιβάστηκαν: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Θρίαμβος Σερβιανών, Μακεδονικός Σιάτιστας, Γρεβενά Αεράτα, Φλωριάδα
4ος όμιλος
Φωκικός – ΑΟ Σελλάνων 1-1 (34' Χατζηστάμου / 28' πατσαρούχας)
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Στυλίδας 3-1
Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού 0-0
Πιερικός – Νίκη Βόλου 1-2 (73' Καρτσαμπάς / 14' Κέρι πεν, 90+ Παπαδόπουλος)
ΑΣ Μετέωρα – Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0 (16' Μαρούδας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας 4-4 (39' αυτογκόλ, 45' Τόλιος, 54'-57' Μπαλογιάννης / 4' Ζαννιάς, 63' Κακκάβας πεν, 65' Σεΐτι, 68' Αλεξίου)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-3 α.α.
Πρωταθλητής: Ολυμπιακός Βόλου
Μπαράζ: Νίκη Βόλου
Υποβιβάστηκαν: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, Απόλλων Μακρυχωρίου, Στυλίδα, Φωκικός, Αναγέννηση Καρδίτσας
5ος όμιλος
Γιούχτας – ΑΠΟ Κερατσίνι 2-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΕ Νεάπολης 4-0 (52' Φουκαράκης, 54' Σινγκ, 71' Μποτωνάκης, 90' Τσίτας)
Προοδευτική – Αμπελακιακός 1-0 (41' )
ΟΦ Ιεράπετρας – Εθνικός 2-0 (66' Μηνάς, 90+ Βογιατζής)
Ατσαλένιος – Ιωνικός 1-2 (15' Παπαδομιχελάκης / 5' Πογοσιάν, 11' Κουϊρουκίδης)
ΑΟ Επισκοπής – ΑΟ Παλαιόχωρας 2-0 (28' Κατσικοκέρης, 42' Γιόρνταν)
Πρωταθλητής: ΟΦ Ιεράπετρας
Μπαράζ: Ιωνικός
Υποβιβάστηκαν: Προοδευτική, Αμπελακιακός, Παλαιόχωρα, Ατρόμητος Πειραιά, Νεάπολη
6ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας – Ιάλυσος 0-5 (34'-44'-56' Περογαμβράκης, 80' Μπάρδος, 87' Πετράκος)
Παλληνιακός – Παναιγιάλειος 3-1 (57' Κυριόπουλος, 65' Σάμιος, 83' Μπιτίλης / 73' Βλάχος)
ΠΑΟ Βάρδας – Αχαρναϊκός 1-2 (63' Μικελάτος / 25'-44' Μπρέμπος)
Πανηλειακός – Νίκη Τραγανού 2-3 (41' Μπαρμπαρούσης, 43' Πλαστουργός πεν / 38' Βατσής, 56' Γαργαρώνης, 67' Καλογερόπουλος)
Πανμοβριακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0
Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-3
Πρωταθλητής: Ιάλυσος
Μπαράζ: Διαγόρας Ρόδου
Υποβιβάστηκαν: Παναιγιάλειος, Νίκη Τραγανού,Πανμοβριακός Ριόλου, Φοίβος Κρεμαστής, Αστέρας Αμαλιάδας
7ος όμιλος
ΑΟ Χαλκίς – Αιολικός 1-0 (62' Ντάμπος)
Χαραυγιακός – Αιγάλεω 0-2 (77' Βέρμπης, 90+ Τσαφταρίδης)
Ηλυσιακός – Θύελλα Καμαρίου 1-0 (49' )
Πανθηραϊκός – Καλλιθέα 1-1 (71' Τσίγκρος / 31' Χαρίτος)
Άγιος Ιερόθεος – Απόλλων Ερέτριας 7-3
Άγιοι Ανάργυροι – ΠΑΣ Κόρινθος 3-0 (Βιδάλης, Λάλας, Πολλάς)
Πρωταθλητής: Αιγάλεω
Μπαράζ: Αιολικός
Υποβιβάστηκαν: Χαραυγιακός, Χαλκία, Κόρινθος, Απόλλων Ερέτριας
8ος όμιλος
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Εικοσιμίας 2-1 (15' Στασινόπουλος, 31' Σένκα / 37' Ντεμπλάλα)
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΕ Ερμιονίδας 2-3 (77' Κουρέλλας, 90+ Μαρίνος / 45+-54' Μπιμπισίδης, 56' Τριμπόνιας)
Καλαμάτα – Παναρκαδικός 2-2 (10'-24' Κάρλος / 54'-71' πεν Καρβάλιο)
Ασπρόπυργος – Ένωση Λέρνας 5-0 (38' Ζώνας, 43'-49'-77' Βαζ, 81' Πετρόπουλος)
ΑΕ Πελλάνας – Μανδραϊκός 4-1 (14'-41' πεν Παναγιωτίδης, 70'-90' Σικαλόπουλος / 80' Καλλιθέα)
Παναργειακός – Πάμισος 3-0 (5' Παιδάκης, 32' Μουσταφάι, 71' Μπουντόπουλος)
ΑΟ Υπάτου – Αστέρας Βλαχιώτη 5-0
Πρωταθλητής: Ασπρόπυργος
Μπαράζ: Καλαμάτα
Υποβιβάστηκαν: Αμβρυσσέας Διστόμου, Μανδραϊκός, Ένωση Λέρνας, Πάμισος Μεσσήνης, ΑΟ Εικοσιμίας
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.