Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ' Εθνικής

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ' Εθνικής

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ' Εθνικής

Με τον Εθνικό και την Προοδευτική να αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1 στο μεγαλύτερο ματς της ημέρας στη Γ' Εθνική, συνεχίστηκε η Γ' Εθνική. Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες από όλους τους ομίλους. 

1ος όμιλος

Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 (45' Γιατσίνοβιτς)
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2 (74' Ζλάγγουλος πεν, 87' Καρασιούνας / 33' Τσιντσάρης, 65' Αβράμης)
Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-3 (15'-58' πεν Χαριτίδης, 90+ Χαλπέτης)
Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-2 (11' Καραγκιόζης Γ. / 1' Μουδούρογλου, 63' Παυλίδης Γ.)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 1-2 (77' αυτογκόλ / 33' Ζωσιμίδης, 61' Σαρηγιαννίδης)
Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0 (36' Μκρτσιάν, 63' Μελισσόπουλος Α.)
ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός

Βαθμολογία

1 Νέστος Χρυσούπολης 33 
2 Καβάλα 32 
3 Αετός Ορφανού 25 
4 Άρης Αβάτου 22 
5 Κεραυνός Πέρνης 22 
6 Ορφέας Ξάνθης 20 
7 Πανσερραϊκός 19 
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 17 
9 Απόλλων Παραλιμνίου 17 
10 Ασπίδα Ξάνθης 10 
11 Εθνικός Αλεξ/πολης 9 
12 Εθνικός Σιδηρ. 9 
13 ΑΕ Καλαμπακίου 8 
14 ΠΑΟΚ Κοσμίου 8

2ος όμιλος
ΠΟ Τριγλίας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1 (Ντούνγκα, Σερβανίδης / 45+ Γολιδόπουλος)
Αγροτικός Αστέρας- Μελιτέας Μελίτης 2-1 (1'-70' Στεφανίδης / 53' Ρωμαίος)
Μακεδονικός – Αλμωπός Αριδαίας 0-0
Νίκη Αγκαθιάς – Άρης Παλαιοχωρίου 2-2 (7' Λιόλιος, 10' Γκελοσάνι / 18' Ιγνατίδης πεν, 58' Σιμόνι)
ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΣ Γιαννιτσά – Βέροια
ΑΝΑΒΟΛΗ Εδεσσαϊκός – Ολυμπιακός Κυμίνων
ΑΝΑΒΟΛΗ Ερμής Αμυνταίου – ΑΠΕ Λαγκαδά

Βαθμολογία

1 Άρης Παλαιοχωρίου 28
2 ΠΟ Τριγλίας 25
3 Βέροια 24
4 Νίκη Αγκαθιάς 23
5 Αγροτικός Αστέρας 23
6 Μακεδονικός 21
7 Εδεσσαϊκός 19
8 Αλμωπός Αριδαίας 18
9 ΑΣ Γιαννιτσά 17
10 ΑΠΕ Λαγκαδά 13
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 10
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 7
13 Ερμής Αμυνταίου 6
14 Μελιτέας Μελίτης 5

3ος όμιλος
Τηλυκράτης – Μακεδονικός Φούφα 1-2 (46' Γεωργούσης πεν / 65' Μαυροματίδης, 76' Χάιτας)
Κρόνος Αργυράδων – Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβανιών – Αχέρων Καναλακίου 1-0 (22' Βραχνός)
Σούλι Παραμυθιάς – Γρεβενά Αεράτα 4-0 (6' Νούγιας, 53' Ντόκος πεν, 82' Μώκος, 90' Λύγκας)
Ναυπακτιακός – Μακεδονικός Σιάτιστας 5-0 (22' Κωστής, 43'-45' Γιαννόπουλος, 54' Σαμπανέι, 66' Γραμματικόπουλος)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.

Βαθμολογία

1 Μακεδονικός Φούφα 27
2 Σούλι Παραμυθιάς 25
3 Κρόνος Αργυράδων 24
4 Θεσπρωτός 23
5 Αχέρων Καναλακίου 23
6 Ναυπακτιακός 23
7 ΑΕ Λευκίμμης 22
8 Τηλυκράτης 18
9 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 17
10 Θρίαμβος Σερβιανών 16
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 5
12 Γρεβενά Αεράτα 2
13 ΑΟ Φλωριάδας -1

4ος όμιλος
ΑΟ Στυλίδας – ΑΟ Σελλάνων 0-1 (51' Τζέκος)
Φωκικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 (69' Χατζηστάμου πεν / 6' Ίτσιος)
Θησέας Αγριάς – Νίκη Βόλου 0-2 (51' Καρτσαμπάς, 74' Βουκομάνοβιτς)
Ολυμπιακός Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 4-1 (13' Λώττας πεν, 25' Ζγκούρι, 71' Σερτζίνιο πεν, 85' Καμπλιώνης / 32' Μούλτσιας πεν)
ΑΝΑΒΟΛΗ Αναγέννηση Καρδίτσας – ΓΣ Αλμυρού
ΑΝΑΒΟΛΗ Πιερικός – Απόλλων Μακρυχωρίου
ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΣ Μετέωρα – Αστέρας Ιτέας

Βαθμολογία

1 Ολυμπιακός Βόλου 35
2 Νίκη Βόλου 35
3 ΑΣ Μετέωρα 21
4 Αστέρας Ιτέας 19
5 ΓΣ Αλμυρού 19
6 ΑΟ Σελλάνων 18
7 Θησέας Αγριάς 17
8 Απόλλων Μακρυχωρίου 17
9 ΑΟ Στυλίδας 14
10 Πιερικός 13
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 13
12 Φωκικός 11
13 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 10
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 1

5ος όμιλος
ΑΠΟ Κερατσίνι – Ατρόμητος Πειραιά 3-1 (45', 49', 57' / 86' )
Προοδευτική – Εθνικός 1-1 (56' Λένκα / 42' Μάναλης)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ιωνικός 1-2 (66' Νικόλτσης / 17' Πογοσιάν, 84' Κουϊρουκίδης)
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟ Επισκοπής 2-1 (57' Μαρτσάκης, 79' Παπαδόπουλος πεν / 41' Κατσικοκέρης)
ΑΝΑΒΟΛΗ Γιούχτας – ΑΕ Νεάπολης

1 ΟΦ Ιεράπετρας 31
2 Εθνικός 28
3 Ιωνικός 22
4 ΑΟ Επισκοπής 21
5 Γιούχτας 20
6 ΑΠΟ Κερατσίνι 19
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 15
8 Αμπελακιακός 15
9 Ατσαλένιος 13
10 Προοδευτική 12
11 ΑΟ Παλαιόχωρας 10
12 ΑΕ Νεάπολης 8
13 Ατρόμητος Πειραιά 7

6ος όμιλος
Παλληνιακός – Ιάλυσος 0-2 (71'-86' Περογαμβράκης)
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1 (61' Μπούνας, 81' Γούρμος / 59΄Τσιριγώτης)
Φοίβος Κρεμαστής – Πανμοβριακός 0-2 (68' Πύρρης, 88' Αποστολόπουλος)
Πανηλειακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0
(15.20) Αστέρας Αμαλιάδας – Νίκη Τραγανού 0-2 (23' Κολοτούρος Δ., 34' Σωτηρόπουλος)

1 Ιάλυσος 34
2 Διαγόρας Ρόδου 28
3 ΠΑΟ Βάρδας 22
4 Παλληνιακός 21
5 Πανηλειακός 19
6 Θύελλα Ραφήνας 18
7 Διαγόρας Βραχνεΐκων 17
8 Νίκη Τραγανού 16
9 Αχαρναϊκός 14
10 Πανομβριακός 14
11 Παναιγιάλειος 13
12 Φοίβος Κρεμαστής 8
13 Αστέρας Αμαλιάδας 3

7ος όμιλος
Πανθηραϊκός - Άγιος Ιερόθεος 1-0 (49' Κόντι)
Χαραυγιακός - Θύελλα Καμαρίου 2-0 (40' Κάρτσιανος, 90+ Κλήντσικας)
Καλλιθέα - Αιολικός 0-0
Απόλλων Ερέτριας - Αιγάλεω 0-6 (13'-18'-31' Βέρμπης, 24'-76' Ραχήμ, 71' Ζάχι)
Κόρινθος - ΑΟ Χαλκίς 1-0 (79' Ράπτης)
Άγιοι Ανάργυροι - Ηλυσιακός 2-2 (53' Νταουτάι, 57' Κολλάς πεν / 51' Πιπίνης, 83' Μάλτσι πεν)

1 Αιγάλεω 34
2 Ηλυσιακός 26
3 Αιολικός 22
4 Πανθηραϊκός 21
5 Άγιοι Ανάργυροι 20
6 Κόρινθος 15
7 ΑΟ Χαλκίς 15
8 Άγιος Ιερόθεος 14
9 Θύελλα Καμαρίου 13
10 Χαραυγιακός 12
11 Καλλιθέα 11
12 Απόλλων Ερέτριας 5

8ος όμιλος
ΑΟ Κατασταρίου – Μανδραϊκός 1-0 (63' Πέττας)
Καλαμάτα – Ένωση Λέρνας 2-0 (8' Κάρλος, 24' Λαθύρης)
ΑΕ Πελλάνας – Πάμισος 3-1 (65' Πετζαρομάν, 82' Κωτσοβός, 89' Σικαλόπουλος / Αλεβίζος πεν)
Ασπρόπυργος – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0 (24' Δουκάκης)
Παναργειακός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1 (68' Συρεγγέλας / 26' Δήμου)
ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Εικοσιμίας
ΑΝΑΒΟΛΗ Παναρκαδικός – ΑΕ Ερμιονίδας

1 Καλαμάτα 39
2 Παναργειακός 33
3 Ασπρόπυργος 32
4 ΑΟ Κατασταρίου 25
5 ΑΕ Πελλάνας 22
6 ΑΕ Ερμιονίδας 20
7 ΑΟ Υπάτου 18
8 Μανδραϊκός 17
9 Αμβρυσσέας Διστόμου 17
10 Παναρκαδικός 15
11 Αστέρας Βλαχιώτη 14
12 Ένωση Λέρνας 9
13 Πάμισος Μεσσήνης 4
14 ΑΟ Εικοσιμίας 1

Best of internet