Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής (7η, 9η, 10η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής (7η, 9η, 10η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής (7η, 9η, 10η αγωνιστική)

Με νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής οι Ηρακλής, Προοδευτική, Διαγόρας Ρόδου, Αιγάλεω, Πανηλειακός. Ο ΝΠΣ Βόλος κέρδισε τον Ολυμπιακό Βόλου, ήττα και για Καβάλα, Φωστήρα. Δείτε όλα τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής.

1ος όμιλος – 7η αγωνιστική

Άρης Αβάτου-Ορφέας Ξάνθης 1-0 
Αετός Ορφανού-Καβάλα 1-0 
Απόλλων Παραλιμνίου-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1-0 
Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 
ΑΕ Διδυμότειχου-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 1-1 
Δόξα Προσκυνητών-Ελπίς Σκουτάρεως 0-2 

Βαθμολογία

1 Απόλλων Παραλιμνίου 14
2 Νέστος Χρυστόπουλος 13
3 Καβάλα 13
4 ΑΕ Διδυμοτείχου 12
5 Άρης Αβάτου 12
6 Ελπίδα Σκουτάρεως 12
7 Αετός Ορφανού 9
8 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8
9 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 5
10 Δόξα Προσκυνητών 5
11 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2

2ος όμιλος – 10η αγωνιστική

Καμπανιακός-Άρης Παλαιοχωρίου 0-2 
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αλμωπός Αριδαίας 0-1 
Νάουσα-Ηρακλής 1-2 
Αγροτικός Αστέρας-Πιερικός 0-1 
Μακεδονικός-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-0 
ΑΟ Καρδίας-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 2-1 
Εδεσσαϊκός-Κιλκισιακός 1-1 

Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας

Βαθμολογία

1 Άρης Παλαιοχωρίου 22
2 Αλμωπός Αριδαίας 20
3 Ηρακλής 20
4 Αγροτικός Αστέρας 17
5 Μακεδονικός 16
6 Πιερικός 16
7 ΑΠΕ Λαγκαδά 15
8 Νάουσα 15
9 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 14
10 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 13
11 ΑΟ Καρδίας 12
12 Εδεσσαϊκός 9
13 ΑΕ Καρίτσας 8
14 Κιλικισιακός 5
15 Καμπανιακός 1

3ος όμιλος – 9η αγωνιστική

Σκουφάς Κομποτίου-Δόξα Κρανούλας 0-0 
Ερμής Αμυνταίου-ΑΕ Λευκίμμης 2-1 
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Τηλυκράτης Λευκάδας 4-2 
Νέος Αμφίλοχος-Θεσπρωτός 1-2 
Αστέρας Παραποτάμου-Καστοριά 0-1 
Πανλευκάδιος-Εθνικός Φιλιππιάδας 1-2 

Ρεπό: Μακεδονικός Φούφα

Βαθμολογία

1 Τηλυκράτης Λευκάδας 19
2 ΑΕΠ Καραγιαννιών 17
3 Μακεδονικός Φούφα 16
4 Ερμής Αμυνταίου 15
5 ΑΕ Λευκίμμης 14
6 Δόκα Καρανούλας 12
7 Θεσπρωτός 10
8 Παναμβρακικός 9
9 Εθνικός Φιλιππιάδας 9
10 Καστοριά 7
11 Σκουφάς Κομποτίου 6
12 Πανλευκάδιος 5
13 Αστέρας Παραποτάμου 4

4ος όμιλος – 9η αγωνιστική

Οπούντιος Μαρτίνου-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1  
Ρήγας Φεραίος-Αστέρας Ιτέας 0-0 
Ολυμπιακός Βόλου-ΝΠΣ Βόλος 0-2 
ΑΟ Σελλάνων-Διγενής Νεοχωρίου 3-0 
Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΠΟΚ Βελούχι 3-0 
Θήβα-ΓΣ Αλμυρός 0-1 

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Βαθμολογία

1 ΝΠΣ Βόλος 24
2 ΓΣ Αλμυρού 16
3 Αστέρας Ιτέας 14
4 ΑΠΟ Αμβρυσσέας 14
5 Νίκη Βόλου 14
6 Ολυμπιακός Βόλου 13
7 ΑΟ Σελλάνων 11
8 Ρήγας Φεραίος 9
9 Θήβα 9
10 Αχιλλέας Φαρσάλων 7
11 Οπούντιος Μαρτίνου 7
12 Διγενής Νεοχωρίου 7
13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6

5ος όμιλος – 7η αγωνιστική

Τσικλητήρας Πύλου-Ζάκυνθος 0-0 
Αχαϊκή-Λεωνίδιο 2-1 
Παλληξουριακός-Καλαμάτα 1-1 
Πανηλειακός-Αστέρας Αμαλιάδας 1-0 
Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη 1-2 
ΠΑΟ Βάρδας-Διαγόρας Βραχνέικων 1-0 

Βαθμολογία

1 Αστέρας Αμαλιάδας 16
2 Αστέρας Βλαχιώτη 15
3 Καλαμάτα 13
4 Διαγόρας Βραχνέικων 12
5 Αχαϊκή 11
6 Πανηλειακός 11
7 ΠΑΟ Βάρδας 10
8 Παναρκαδικός 9
9 Παλληκουριακός 7
10 Ζάκυνθος 6
11 Τσικλητήρας Πύλου 6
12 Λεωνίδιο 0

6ος όμιλος – 7η αγωνιστική

Ρόδος-Κερατσίνι 1-0 
Λουτράκι-Ασπρόπυργος 0-0 
ΑΟ Ζευγολατιού-Πέλοπας Κιάτου 0-1 
Ιωνικός-Διαγόρας 0-2 
Προοδευτική-Ιάλυσος 3-2 

Ρεπό: Εθνικός

Βαθμολογία

1 Προοδευτική 16
2 Διαγόρας Ρόδου 14
3 Εθνικός 11
4 Ρόδος 11
5 Ιάλυσος 10
6 ΑΟ Λουτράκι 10
7 Ασπρόπυργος 8
8 Κερατσίνι 7
9 Ιωνικός 5
10 Πέλοπας Κιάτου 4
11 ΑΟ Ζευγολατίου 0

7ος όμιλος – 7η αγωνιστική

Αήττητος Σπάτων-Ένωση Ερμιονίδας 2-0  
Τριγλία Ραφήνας-Αιολικός 3-1 
Χαλκίδα-Ταμυναϊκός 1-0 
Ερμής Κιβερίου-Παναργειακός 1-1 
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Θύελλα Ραφήνας 1-0 

Ρεπό: Πανθηραϊκός

Βαθμολογία

1 Αήττητος Σπάτων 19
2 Χαλκίδα 14
3 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 11
4 Ερμιονίδα 11
5 Ερμής Κιβερίου 7
6 Θύελλα Ραφήνας 7
7 Παραργειακός 7
8 Πανθηραϊκός 6
9 Ταμυναϊκός 5
10 Αιολικός 4
11 Τριγλία Ραφήνας 4

8ος όμιλος – 7η αγωνιστική

Ηρόδοτος-Φωστήρας 1-0 
Κηφισιά-Αιγάλεω 2-3 
Ατσαλένιος-ΑΟ Παλαιόχωρας 0-0 
ΑΕ Μυλοποτάμου-Ερμής Ζωνιανών 1-1  
ΟΦ Ιεράπετρας-Ηλυσιακός 2-2  

Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

Βαθμολογία

1 Ηρόδοτος 19
2 Ατσαλένιος 12
3 Ηλυσιακός 10
4 Αιγάλεω 10
5 Φωστήρας 9
6 ΟΦ Ιεράπετρας 8
7 Ερμής Ζωνιανών 8
8 ΑΟ Παλαιόχωρας 7
9 Κηφισιά 4
10 ΑΕ Μυλοποτάμου 3
11 Άγιος Ιερόθεος 1

Best of internet