Το πανόραμα της Γ' Εθνικής (3η αγωνιστική)

Το πανόραμα της Γ' Εθνικής (3η αγωνιστική)

Το πανόραμα της Γ' Εθνικής (3η αγωνιστική)

Ολοκληρώθηκε και η τρίτη αγωνιστική της Γ' Εθνικής, με τον Ηρακλή και τον Ιωνικό να παίρνουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. Ισόπαλο το ντέρμπι του Πειραιά ανάμεσα σε Προοδευτική και Εθνικό, ενώ ο Ηρόδοτος πήρε αυτό του Περιστερίου απέναντι στον Άγιο Ιερόθεο. Δείτε όλα τα αποτελέσματα...

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-1 
ΑΟ Καβάλας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 4-0 
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 1-3 
Ελπίδα Σκουτάρεως – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2 
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Αετός Ορφανού 1-0 
Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 0-0 

Βαθμολογία

1. Απόλλων Παραλιμνίου 7
2. ΑΕ Διδυμότειχου 7
3. Νέστος Χρυσούπολης 6
4. Καβάλα 6
5. Ελπίς Σκουτάρεως 5
6. Ορφέας Ξάνθης 4
7. Δόξα Προσκυνητών 4
8. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 3
9. Αετός Ορφανού 2
10. Άρης Αβάτου 2
11. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1
12. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1 

2ος όμιλος

Άρης Παλαιοχωρίου – Εδεσσαϊκός 3-0 
Αγροτικός Αστέρας – ΑΠΕ Λαγκαδά 0-1 
Νάουσα – Πιερικός 3-0 
ΑΕ Καρίτσας – Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-2 
ΑΟ Καρδίας – Κιλκισιακός 2-0 
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Ηρακλής 1-2 
Αλμωπός Αριδαίας – Καμπανιακός 1-1 

Ρεπό: Μακεδονικός

Βαθμολογία

1. ΑΠΕ Λαγκαδά 7
2. Αλμωπός Αριδαίας 7
3. Άρης Παλαιοχωρίου 7
4. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 6
5. Εδεσσαϊκός 4
6. Αγροτικός Αστέρας 4
7. Πιερικός 4
8. Ηρακλής 4
9. Φίλιππος Αλεξάνδρειας 3
10. ΑΕ Καρίτσας 3
11. ΑΟ Καρδίας 3*
12. Νάουσα 3
13. Μακεδονικός 1*
14. Κιλκισιακός 1*
15. Καμπανιακός 1

3ος όμιλος

ΑΕΠ Καραγιαννίων – Πανλευκάδιος 0-0 
Καστοριά – Εθνικός Φιλιππιάδας 0-1 
ΑΕ Λευκίμμης – Σκουφάς Κομποτίου 0-0 
Τηλυκράτης Λευκάδας – Νέος Αμφίλοχος 0-3 
Θεσπρωτός – Ερμής Αμυνταίου 4-0 
Μακεδονικός Φούφα – Αστέρας Παραποτάμου 1-0 

Ρεπό: Δόξα Κρανούλας

Βαθμολογία

1. Μακεδονικός Φούφα 7
2. ΑΕΠ Καραγιαννίων 7
3. Τηλυκράτης Λευκάδας 6
4. ΑΕ Λευκίμμης 5
5. Ερμής Αμυνταίου 4
6. Θεσπρωτός 4 
7. Σκουφάς Κομποτίου 3
8. Παναμβρακικός 3
9. Εθνικός Φιλιππιάδας 3*
10. Πανλευκάδιος 3
11. Δόξα Κρανούλας 1*
12. Αστέρας Παραποτάμου 1
13. Καστοριά 0*

4ος όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΟ Θήβα 2-4 
Αμβρυσσέας – Ρήγας Φεραίος 1-2 
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου 0-0 
ΑΠΟΚ Βελούχι – Αλμυρός ΓΣ 1-2 
Βόλος ΝΠΣ – ΑΟ Σελλάνων 4-1 
Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Φαρσάλων 4-1 

Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου

Βαθμολογία

1. Βόλος ΝΠΣ 9
2. ΑΠΟ Αμβρυσσέας 6
3. ΓΣ Αλμυρού 6*
4. Νίκη Βόλου 6
5. Ρήγας Φεραίος 6
6.  Ολυμπιακός Βόλου  4
7. Θήβα 4
8. Αχιλλέας Φαρσάλων 3
9. ΑΠΟΚ Βελουχί 3*
10. Οπούντιος Μαρτίνου 3
11. ΑΟ Σελλάνων 1 
12. Αστέρας Ιτέας 1
13. Διγενής Νεοχωρίου 0*

5ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2 
Λεωνίδιο – Παναρκαδικός 0-3 
Ζάκυνθος – Πανηλειακός 0-3 
Καλαμάτα – Παμβουπρασιακός 2-0 
Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0 
Αχαϊκή – Παλληξουριακός 3-1 

Βαθμολογία

1. Αστέρας Αμαλιάδας 9
2. Αστέρας Βλαχιώτη 7
3. Καλαμάτα 7
4. Διαγόρας Βραχνέικων 6
5. Πανηλειακός 5
6. Ζάκυνθος 4
7. Αχαϊκή 4
8. Παναρκαδικός 3
9. Παλληξουριακός 3 
10. ΠΑΟ Βάρδας 1
11. Τσικλητήρας Πύλου 1 
12. Λεωνίδιο 0

6ος ομιλος

Προοδευτική – Εθνικός 0-0 
Ιάλυσος – Ζευγολατιό 4-1 
Ρόδος – ΑΟ Λουτράκι 1-0 
Ασπρόπυργος – Ιωνικός 0-1 
Πέλοπας Κιάτου – Διαγόρας Ρόδου 0-0 

Ρεπό: Κερατσίνι

Βαθμολογία

1. Ασπρόπυργος 6
2. Εθνικός 5
3. Ιάλυσος 5
4. ΑΠΟ Κερατσίνι 4*
5. Διαγόρας Ρόδου 4*
6. Προοδευτική 4
7. Ιωνικός 4
8. ΑΣ Ρόδος 4
9. ΑΟ Λουτράκι 3
10. Πέλοπας Κιάτου 1*
11. ΑΟ Ζευγολατιού 0

7ος όμιλος

Αήττητος Σπάτων – Πανθηραϊκός 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ταμυναϊκός – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 0-0 
Ερμιονίδα – Ερμής Κιβερίου 1-1 
Τρίγλια Ραφήνας – ΑΟ Χαλκίς 1-2 
Παναργειακός – Θύελλα Ραφήνας 1-0 

Ρεπό: Αιολικός

Βαθμολογία

1. Αήττητος Σπάτων 9
2. Ερμιονίδα 7
3. Χαλκίδα 6
4. Ερμής Κιβερίου 5
5. Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 4
6. Ταμυναϊκός 4
7. Αιολικός 3*
8. Παναργειακός 3*
9. Πανθηραϊκός 1
10. Θύελλα Ραφήνας 0*
11. Τριγλία Ραφήνας 0

8ος όμιλος

Ηρόδοτος – Άγιος Ιερόθεος 1-0 
Φωστήρας – ΑΕ Μυλοποτάμου 3-0 
Κηφισιά – Ατσαλένιου 0-0 
Ερμής Ζωνιανών – Ηλυσιακός 1-1 
Παλαιόχωρα – ΟΦ Ιεράπετρας 0-2 

Ρεπό: Αιγάλεω

Βαθμολογία

1. Ηρόδοτος 7
2. ΟΦ Ιεράπετρας 6
3. Αιγάλεω 4*
4. Φωστήρας 4
5. Ερμής Ζωνιανών 4*
6. Κηφισιά 3
7. ΑΕ Μυλοποτάμου 2
8. ΑΟ Παλαιόχωρας 2
9. Ατσαλένιος 2
10. Ηλυσιακός 2*
11. 
Άγιος Ιερόθεος 1

*Με αστερίσκο όσες ομάδες έχουν κάνει το ρεπό τους

**Οι πρώτοι κάθε ομίλου (με πράσινο χρώμα) θα δημιουργήσουν ένα μίνι πρωτάθλημα των 8 ομάδων από το οποίο θα ανέβουν οι 4 στη Football League.

***Οι ομάδες από την 7η θέση και κάτω σε κάθε όμιλο (με κόκκινο χρώμα) θα υποβιβαστούν στα τοπικά πρωταθλήματα.

Best of internet