Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Γ' Εθνικής

Με τη νίκη του Διαγόρα επί της Προοδευτικής, ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική. Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες απ' όλους τους ομίλους.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΕ Διδυμότειχου 1-1 
Νέστος Χρυσούπολης-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-0 
Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα 2-0 
Αετός Ορφανού-Ορφέας Ξάνθης 1-1 
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Προσκυνητών 1-2 
Αρης Αβάτου – Ελπίς Σκουτάρεως 1-1 

Βαθμολογία

1. Απόλλων Παραλιμνίου 6
2. ΑΕ Διδυμότειχου 4
3. Ορφέας Ξάνθης 4
4. Ελπίς Σκουτάρεως 4
5. Νέστος Χρυσούπολης 3
6. Καβάλα 3
7. Δόξα Προσκυνητών 3
8. Αετός Οργανού 2
9. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1
10. Άρης Αβάτου 1
11. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1
12. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 0

2ος όμιλος

Κιλκισιακός-Άρης Παλαιοχωρίου 0-0 
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Εδεσσάϊκος 0-1
Πιερικός-Μακεδονικός 1-1 
Αλμωπός Αριδαίας-Νάουσα 3-1 
Καμπανιακός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-1 
Ηρακλής-Αγρότικός Αστέρας 0-0 
ΑΠΕ Λαγκαδά-ΑΕ Καρίτσας 4-0 

Ρεπό: ΑΟ Καρδίας

Βαθμολογία

1. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 6
2. Αλμωπός Αριδαίας 6
3. Εδεσσαϊκός 4
4. Αγροτικός Αστέρας 4
5. ΑΠΕ Λαγκαδά 4
6. Πιερικός 4
7. Άρης Παλαιοχωρίου 4
8. ΑΕ Καρίτσας 3
9. Μακεδονικός 1
10. Κιλκισιακός 1*
11. Ηρακλής 1
12. Φίλιππος Αλεξάνδρειας 0
13. ΑΟ Καρδίας 0*
14. Καμπανιακός 0
15. Νάουσα 0

3ος όμιλος

Εθνικός Φιλιππιάδας-ΑΕΠ Καραγιαννίων 0-1 
Αστέρας Παραποτάμου-Πανλευκάδιος 0-0 
Σκουφάς Κομποτίου-Μακεδονικός Φούφα 0-0 
Νέος Αμφίλοχος-ΑΕ Λευκίμμης 1-2 
Τηλυκράτης Λευκάδας-Θεσπρωτός 1-0 
Ερμής Αμυνταίου-Δόξα Κρανούλας 1-1 

Ρεπό: Καστοριά

Βαθμολογία

1. Τηλυκράτης Λευκάδας 6
2. ΑΕΠ Καραγιαννίων 6
3. Ερμής Αμυνταίου 4
4. ΑΕ Λευκίμμης 4
5. Μακεδονικός Φούφα 4
6. Σκουφάς Κομποτίου 2
7. Πανλευκάδιος 2
8. Δόξα Κρανούλας 1
9. Αστέρας Παραποτάμου 1
10. Θεσπρωτός 1
11. Παναμβρακικός 0
12. Εθνικός Φιλιππιάδας 0*
13. Καστοριά 0*

4ος όμιλος

ΓΣ Αλμυρού-Οπούντιος Μαρτίνου 4-1 
ΑΟ Σελλάνων-Νίκη Βόλου 1-2 
Ολυμπιακός Βόλου-Διγενής Νεοχωρίου 2-1 
Αμβρυσσέας Δίστομου-Αστέρας Ιτέας 3-1 
Ρήγας Φεραίος-ΝΠΣ Βόλος 2-3 
Αχιλλέας Φαρσάλων-Θήβα 2-1 

Ρεπό: ΑΠΟΚ Βελούχι

Βαθμολογία

1. ΑΠΟ Αμβρυσσέας 6
2. Βόλος ΝΠΣ 6
3. Αχιλλέας Φαρσάλων 3
4. ΓΣ Αλμυρού 3*
5. ΑΠΟΚ Βελουχί 3*
6. Ολυμπιακός Βόλου 3
7. Νίκη Βόλου 3
8. Ρήγας Φεραίος 3
9. Οπούντιος Μαρτίνου 3
10. ΑΟ Σελλάνων 1
11. Θήβα 1
12. Αστέρας Ιτέας 0
13. Διγενής Νεοχωρίου 0

5ος όμιλος

Διαγόρας Βραχνέικων-Τσικλητήρας Πύλου 2-0 
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-1 
Πανηλειακός-Καλαματά  0-0 
Ζάκυνθος-Αχαϊκή 0-0 
Παλληξουριακός-Λεωνίδιο 1-0 
Παναρκαδικός-Αστέρας Αμαλιάδας 0-2 

Βαθμολογία

1. Διαγόρας Βραχνέικων 6
2. Αστέρας Αμαλιάδας 6
3. Αστέρας Βλαχιώτη 4
4. Καλαμάτα 4
5. Ζάκυνθος 4
6. Παλληξουριακός 3
7. Πανηλειακός 2
8. ΠΑΟ Βάρδας 1
9. Τσικλητήρας Πύλου 1
10. Αχαϊκή 1
11. Παναρκαδικός 0
12. Λεωνίδιο 0

6ος όμιλος

Διαγόρας-Προοδευτική 1-0
ΑΟ Ζευγολατιού-Ασπρόπυργος 0-1
Ιωνικός-Εθνικός 0-0 
Λουτράκι-Κερατσίνι 0-1 
Ιάλυσος-Ρόδος 1-1 

Ρεπό: Πέλοπας Κιάτου

Βαθμολογία

1. Ασπρόπυργος 6
2. ΑΠΟ Κερατσίνι 4
3. Εθνικός 4
4. Διαγόρας Ρόδου 3*
5. Προοδευτική 3
6. ΑΟ Λουτράκι 3
7. Ιάλυσος 2
8. Ιωνικός 1
9. ΑΣ Ρόδος 1
10. Πέλοπας Κιάτου 0*

11. ΑΟ Ζευγολατιού 0

7ος όμιλος

Θύελλα Ραφήνας-Αήττητος Σπάτων 0-1 
Ένωση Ερμιονίδας-Τριγλία Ραφήνας 2-0 
Χαλκίδα-Αιολικός 0-1 
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Πανθηραϊκός 2-1 
Ερμής Κιβερίου-Ταμυναϊκός 4-1

Ρεπό: Παναργειακός

Βαθμολογία

1. Αήττητος Σπάτων 6
2. Ερμιονίδα 6
3. Ερμής Κιβερίου 4
4. Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3
5. Ταμυναϊκός 3
6. Αιολικός 3
7. Χαλκίδα 3
8. Πανθηραϊκός 1
9. Θύελλα Ραφήνας 0*
10. Παναργειακός 0*
11. Τριγλία Ραφήνας

8ος όμιλος

Ηλυσιακός-Ηρόδοτος 0-0 
ΑΕ Μυλοποτάμου-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-1 
Ατσαλένιος-Αιγάλεω 0-0 
Φωστήρας-Κηφισιά 0-0 
ΟΦ Ιεράπετρας-Άγιος Ιερόθεος 1-0  

Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών

Βαθμολογία

1. Ηρόδοτος 4
2. Αιγάλεω 4
3. ΟΦ Ιεράπετρας 3
4. Ερμής Ζωνιανών 3*
5. Κηφισιά 2
6. ΑΕ Μυλοποτάμου 2
7. ΑΟ Παλαιόχωρας 2
8. Ατσαλένιος 1
9. Άγιος Ιερόθεος 1
10. Φωστήρας 1
11. Ηλυσιακός 1*

*Με αστερίσκο όσες ομάδες έχουν κάνει το ρεπό τους

**Οι πρώτοι κάθε ομίλου (με πράσινο χρώμα) θα δημιουργήσουν ένα μίνι πρωτάθλημα των 8 ομάδων από το οποίο θα ανέβουν οι 4 στη Football League.

***Οι ομάδες από την 7η θέση και κάτω σε κάθε όμιλο (με κόκκινο χρώμα) θα υποβιβαστούν στα τοπικά πρωταθλήματα.

Best of internet