Βόλος - Πλατανιάς 3-1

Με εντυπωσιακή επιθετική αποτελεσματικότητα στο πρώτο ημίχρονο, όταν σκόραρε τρία γκολ, ο Βόλος επικράτησε του Πλατανιά με 3-1 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση.

Οι Θεσσαλοί ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο 45λεπτο, επιβάλλοντας εξαρχής τον ρυθμό τους κι έχοντας πλούσια παραγωγή στην επίθεση. Μόλις στο 12’ μετά το κόρνερ του Πίτου, ο Γκαλίτσιος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 33’ ο Μάντζης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, φτάνοντας παράλληλα τα έξι στη φετινή σεζόν, ενώ στο 44’ ο Λούκας Γκαρσία νίκησε τον Γκοτ, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη για τον Βόλο πριν καν την ανάπαυλα.

Επιστροφή χρημάτων* στο Μίλαν – Τορίνο και σούπερ αποδόσεις στην Euroleague από τη Vistabet.gr. (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Το μόνο που κατάφερε ο Πλατανιάς ήταν να μειώσει με τον Μπιανκόνι στο 56’, ενώ λόγω της αποβολής του Νίλι στο 72’ έμεινε με 10 παίκτες ως το τέλος, μη μπορώντας να αποφύγει την πρώτη ήττα στη φετινή Football League.

Πλέον ο Βόλος βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 19 βαθμούς, ενώ οι Χανιώτες έμειναν στην τέταρτη θέση με 15.

Οι συνθέσεις:

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγέρο, Πίτου Γκαρσία, Λούκας Γκαρσία, Κότο (71’ Δόρης), Ηλιόπουλος (78’ Πίσπας), Μάντζης

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Καραγκούνης, Τσαμούρης, Κόρτσταμ, Ουές, Ρουσσάκης, Σινγκ, Μποσέτι (64’ Λάζιτς), Νίλι, Παπανικολάου, Μπιανκόνι