Δημητρίου: «Είχαμε κατοχή 70% στα Τρίκαλα»

Για υπέρ του Παναιγιαλείου κατοχή 70% - 30% έκανε λόγο ο Πέτρος Δημητρίου μετά την ήττα (1-0) από τον ΑΟ Τρίκαλα

Αναλυτικά όσα είπε:

Ο Δημητρίου υποστήριξε πως ο Παναιγιάλειος είχε 70-30 την κατοχή.

Συγκεκριμένα, δήλωσε:

«Συγχαρητήρια στην ομάδα μου για την παρουσία που είχε σήμερα στο γήπεδο. Είχαμε κατοχή 70% - 30% στην επανάληψη απέναντι σε μία ομάδα που έχει καλούς παίκτες, όχι όμως καλή ομάδα. Κινδυνέψαμε μόνο από στημένες φάσεις ενώ δόθηκαν στον αντίπαλο 70 φαουλ. Δεν το λέω από στενοχώρια, αλλά από χαρά γιατί αντιμετωπίσαμε μία ομάδα με μεγάλο μπάτζετ. Δείξαμε πολύ καλό πρόσωπο. Φάγαμε ένα γκολ από στημένο. 35 φάουλ στημένα τα Τρίκαλα, πέντε εμείς, καμία φάση τα Τρίκαλα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Είμαι πολύ χαρούμενος για την εμφάνισή μας. Όλα τα παιχνίδια θα τα παλέψουμε και η ομάδα δεν θα κινδυνέψει. Έκαναν κατάθεση ψυχής οι παίκτες και είναι κρίμα να τους κόβει κάποιος αυτή την προσπάθεια».