Ντόρτμουντ - Νάπολι 1-3

Με τον Ορέστη Καρνέζη κάτω από τα δοκάρια της για 90 λεπτά, η Νάπολι επικράτησε 3-1 της Ντόρτμουντ σε φιλικό που έγινε στην Ελβετία.

Λίγες μέρες μετά την ταπεινωτική ήττα από την Λίβερπουλ, επίσης σε φιλικό, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι, έφτιαξε κάπως την εικόνα της επικρατώντας 3-1 της σαφώς ανέτοιμης από πλευράς φυσικής κατάστασης, Ντόρτμουντ. Ο Καρνέζης ήταν ξανά βασικός και έπαιξε 90 λεπτά και έκανε μια εκπληκτική επέμβαση κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης που έγινε στο Σεντ Γκάλεν. Πιο πίσω σε σχέση με τον Σάρι η αμυντική γραμμή του Carletto που βοήθησε την ομάδα να είναι συμπαγής, με αναπληρωματικούς για περίπου μία ώρα έπαιξαν οι ομάδες. Ο Μίλικ με ωραίο σουτ (7') άνοιξε το σκορ και ο Μακσίμοβιτς με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Βέρντι (29') έκανε το 0-2. Στο 65' ο Μαξιμίλιαν Φίλιπ μείωσε από κοντά για την BvB και στον 91' ο Χοσέ Καγιεχόν με ωραίο αριστερό μετά το γύρισμα του Φαμπιάν Ρουίθ έγραψε το τελικό 3-1.