Ρόζενμπεργκ: Γκολ... μισή πρόκριση στη τελευταία του νύχτα στη Μάλμε (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Γραμμένο στ' άστρα ήταν για τον Μάρκους Ρόζενμπεργκ να πετύχει το νικητήριο γκολ στο ματς της Μάλμε απέναντι στη Νιναμό Κιέβου για να διαμορφώσει το τελικό 4-3 στη δική του βραδιά, αφού με αποχαιρετά τον σύλλογο στον οποίο μεγάλωσε...

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ με αμέτρητες αγορές στη Vistabet.gr.

Έχοντας περάσει 23 χρόνια στον σύλλογο της Σουηδίας, στον οποίο βρέθηκε για πρώτη φορά από την ηλικία των 5 ετών, ο Ρόζενμπεργκ έκανε το φινάλε του... φαντασμαγορικό.

Με τον κόσμο να του έχει ετοιμάσει τρομερό κορεό για να τον τιμήσει και να τον ευχαριστήσει για την προσφορά του, ο Ρόζενμπεργκ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, σκόραρε, έτρεξε στις αγκαλιές του κόσμου στην εξέδρα και χάρισε στη Μάλμε την τεράστια νίκη με το τελικό 4-3.

Με αυτό το σκορ, το κλαμπ από τη Σουηδία θα πρέπει να πάρει θετικό αποτέλεσμα στην τελευταία αγωνιστική στην Κοπεγχάγη, διεκδικώντας ακόμα και την πρωτιά του γκρουπ, ωστόσο, αν η Ντιναμό πάρει καλύτερο αποτέλεσμα στο δικό της παιχνίδι κόντρα στη Λουγκάνο, η Μάλμε θα βρεθεί εκτός συνέχειας...