Μικολένκο: «Δεν φοβηθήκαμε τον Ολυμπιακό, θετικό το 2-2»

Γιάννης Γεωργόπουλος

Απόλυτα ικανοποιημένος από την ισοπαλία στο «Γ. Καραϊσκάκης» εμφανίστηκε ο 19χρονος μπακ της Ντιναμό Κιέβου, Βιτάλι Μικολένκο.

Λυόν - Γκινγκάμπ με πριμ 5%*, ακόμα καλύτερες αποδόσεις και αμέτρητα ειδικά στοιχήματα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις.

Η Ντιναμό Κιέβου αν και πέρασε δύσκολες στιγμές στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε εν τέλει να αποφύγει την ήττα αποκτώντας προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς.

Ο Μικολένκο ισχυρίστηκε πως η ομάδα του σε καμία περίπτωση δεν φοβήθηκε στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού.

«Στο πρώτο ημίχρονο τα πράγματα ήταν πιο δύσκολα, αλλά καταφέραμε να κρατήσουμε μπάλα και να ισοφαρίσουμε. Δεν θεωρώ πως φοβηθήκαμε στο πρώτο ημίχρονο. Νομίζω πως το τελικό 2-2 είναι θετικό για μας».

Ο νεαρός αμυντικός ρωτήθηκε και για τις καιρικές συνθήκες που αντιμετώπισε η Ντιναμό.

«Έχουμε συνηθίσει να παίζουμε στην Ουκρανία κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες. Ο καιρός ήταν μια χαρά στην Αθήνα».