Ηττα στο ντέρμπι κορυφής για Ντουντελάνζ

Η Ντουντελάνζ, επόμενη αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1 από τη Ζενές Ες στο ντέρμπι κορυφής και βρέθηκε στο -6 από την αντίπαλό της.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στον 6ο όμιλο του Europa League ηττήθηκε με 3-1 εντός έδρας από την Ζενές Ες. Έτσι, έπειτα από εννέα στροφές η Ντουντελάνζ βρίσκεται στο -6 από την κορυφή της Βαθμολογίας, ενώ μπήκε τέλος στο αήττητο πέντε αγώνων εντός συνόρων. Oι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς, πήραν τον έλεγχο και στο 36ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ντελγάδο. Ο Στολτς στο 47΄ ισοφάρισε προσωρινά, αλλά ο Λουίζι στο 56΄ έβαλε ξανά μπροστά τη Ζενές Ες. Ο ίδιος παίκτης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων «σφράγισε» τη νίκη για τη Ζενές Ες.

Η ενδεκάδα της Ντουντελάνζ: Φρίσινγκ, Σνελ, Κρούσκα, Σινάνι (80΄ Άγκοβιτς), Κουτούριερ (80΄ Πόκαρ), Ντα Κρουζ (46΄ Ιμπραΐμοβιτς), Γιορντάνοφ, Πρεμπέι, Μελίς, Τουρπέλ, Στολτς.