Ο Αστέρας Τρίπολης, ο Κέιν και ο Λόφτους Τσικ (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Το πρώτο αγγλικό χατ-τρικ από το 2014 και τον Χάρι Κέιν απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, πέτυχε ο Ρούμπεν Λόφτους – Τσικ στο 3-1 της Τσέλσι επί της ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, το βράδυ της Πέμπτης.

Λίβερπουλ - Κάρντιφ! Με υψηλές αποδόσεις και 200+ ειδικά στοιχήματα! (21+)

Ο Άγγλος χαφ των «μπλε», σκόραρε δυο φορές στα πρώτα 8 λεπτά της αναμέτρησης με τους Λευκορώσους και ολοκλήρωσε το προσωπικό του σόου με το χατ-τρικ στο 54ο λεπτό του αγώνα στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Αποχωρώντας από τον αγωνιστικό χώρο πήρε και το σπουδαίο σουβενίρ, τη μπάλα του παιχνιδιού με τη ΜΠΑΤΕ και αυτό ήταν το πρώτο χατ-τρικ από Άγγλο ποδοσφαιριστή την τελευταία τετραετία, αφού, το τελευταίο που είχε επιτευχθεί ήταν από τον Χάρι Κέιν σε ματς της Τότεναμ απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.

Την 23η Οκτωβρίου του 2014, ο Κέιν σκόραρε στο 14', το 75' και το 81', με τους Αρκάδες να φεύγουν από το Λονδίνο με το βαρύ 5-1 και τον Λαμέλα να έχει πετύχει απίστευτο γκολ με ραμπόνα...