Σέλτικ - Λίβινγκστον 3-1

Λίγες μέρες πριν παίξει με την ΑΕΚ στον 3ο προκριματικό του Champions League, η Σέλτικ καλωσόρισε την νεοφώτιστη, Λίβινγκστον, με 3-1.

Αν και αντίπαλος ήταν μια νεοφώτιστη ομάδα, το σύνολο του Μπρένταν Ρότζερς έδειξε σε καλή κατάσταση λίγο πριν το πολύ κρίσιμο ματς με την ΑΕΚ. Η Σέλτικ, που υποδέχεται την Ενωση την Τετάρτη (08/15) για τον 3ο προκριματικό γύρο της κορυφαίας διοργάνωσης, πήρε από το πρώτο μέρος καθαρό προβάδισμα νίκης χάρη στα γκολ των Ρόγκιτς (8') και Εντουάρ (26'), ενώ νωρίς στην επανάληψη το πέναλτι του Ντσαμ (50') καθάρισε τα πάντα. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Λίβινγκστον ήταν να χαλάσει το clean-sheet στον keeper των γηπεδούχων, Γκόρντον, για το τελικό 3-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ρόμπινσον.

Σέλτικ (Μπρένταν Ρότζερς): Γκόρντον, Λούστινγκ, Σιμούνοβιτς, Αγέρ, ΜακΓκρέγκορ, Μπράουν Ντσαμ, Φόρεστ, Ρόγκιτς (73’ Τζόνστον), Χάγες (61’ Τίρνεϊ), Εντουάρ (61’ Γκρίφιθς).