Ελλάδα - Ιταλία: Αποδοκιμασίες στο ημίχρονο!

Η Ελλάδα υποτάχθηκε άνευ όρων στην Ιταλία στο ΟΑΚΑ ήδη από το πρώτο ημίχρονο, με τους Έλληνες θεατές να αποδοκιμάζουν την ομάδα στη διακοπή του ημιχρόνου.

Άδοξα και πρόωρα ολοκληρώθηκε η προσπάθεια της «γαλανόλευκης» κόντρα στη «σκουάντρα ατζούρα» στην 3η αγωνιστική των προκριματικών του EURO 2020.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-3 χάρη στα γκολ των Μπαρέλα (24'), Ινσίνιε (30') και Μπονούτσι (34'), με τη διακοπή του ημιχρόνου να στέλνει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια και τους περίπου 15.000 φίλους της Εθνικής να αποδοκιμάζουν, εκφράζοντας τη δυσαρέσκειά τους για το γεγονός πως οι παίκτες του Άγγελου Αναστασιάδη δεν κατάφεραν έστω να κοντράρουν αυτούς του Ρομπέρτο Μαντσίνι.