Ήττα για την Εθνική Ελπίδων (vid)

Την ήττα με 2-1 από την Σλοβακία γνώρισε η Εθνική Ελπίδων, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο «Δ. Δημητρίου» στα Σπάτα.

Η ελληνική ομάδα μπορεί να προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Μίγγου, αλλά ισοφαρίστηκε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου από τον Μπαουμγκάρντερ. Στο 70' οι Σλαβάκοι έφτασαν στην ανατροπή, με τον Γκάμπος να σκοράρει για το τελικό 2-1.

Οι δύο ομάδες θα δώσουν νέο φιλικό την Πέμπτη 11 Ιανουαρίου στις 15:00.

Ενδεκάδες:

ΕΛΛΑΔΑ: Καπετάνος, Βαλμάς (46’ Μουστακόπουλος), Ζήσης, Δημητρίου, Φουάσης (70’ Ζερβόπουλος), Μίγγος (46’ Ξενιτίδης), Μπουζούκης (46’ Χατζηδίμπας), Λάμπρου, Μπαστιάνος (64’ Τζοβάρας), Παυλίδης (46’ Σαμπανίδης), Κωστανάσιος (46’ Νταβιώτης).

ΣΛΟΒΑΚΙΑ: Βάντρουπα, Όραβετς, Κοζλόφσκι, Μπένταρ, Μπαουμγκάρτνερ, Φάμπρι (66’ Μπόζενικ), Άνταμετς (66’ Γκρέσακ), Σέντλατσεκ (66’ Γκάμπος), Βάλο, Κβότσερα (66’ Τόμιτς), Μάχο.