Η πιο fail στιγμή του Κόπα Αμέρικα με το πέναλτι του Βάργκας... (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Χάνεις 3-0 στον ημιτελικό. Έχεις φτάσει ένα βήμα από την πηγή και δεν πίνεις νερό. Κερδίζεις πέναλτι στις καθυστερήσεις. Και σκέφτεσαι να κάνεις αυτό; Ο Εντουάρντο Βάργκας πρωταγωνιστεί στο μεγαλύτερο fail του φετινού Κόπα Αμέρικα...

Ο Χιλιανός επιθετικός για κάποιο λόγο θεώρησε πως αν πετύχαινε ένα εντυπωσιακό γκολ, εκείνος θα απέφευγε τις ευθύνες για το κακό αποτέλεσμα από το Περού στον δεύτερο χρονικά ημιτελικό της διοργάνωσης, με τη Βραζιλία να περιμένει στον μεγάλο τελικό.

Το παιχνίδι είχε μπει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Χιλή ήταν πίσω στο σκορ με 3-0, ο Βάργκας σκέφτεται να κάνει πέναλτι αλά Πανένκα και... τα κάνει μαντάρα!