Μπάγερν Μονάχου: Αήττητη με ελληνικές ομάδες, γκολ μετά από 39 χρόνια!

Οι Βαυαροί έχουν 10 νίκες και 2 ισοπαλίες κόντρα σε συλλόγους της χώρας τους, ενώ μέχρι το τέρμα του Ελ Αραμπί διατηρούσαν το μηδέν παθητικό για 751 αγωνιστικά λεπτά

Τον.. αέρα των ελληνικών ομάδων έχει πάρει η Μπάγερν Μονάχου. Οι Βαυαροί κέρδισαν απόψε τον Ολυμπιακό για 5η φορά σε ισάριθμες αναμετρήσεις τους, ενώ συνολικά σε 12 παιχνίδια τους με συλλόγους από τη χώρα μας έχουν 10 νίκες και 2 ισοπαλίες. Μάλιστα το γκολ Ελ Αραμπί στο 23' ήταν το πρώτο που δέχονταν από ελληνική ομάδα μετά από 39 χρόνια και 751 αγωνιστικά λεπτά. Στο 82' που επικράτησαν στις 17 Σεπτεμβρίου του 1980 των «ερυθρολεύκων» με 4-2 σκόραρε ο Αλστρομ και έκτοτε ακολούθησαν τρεις νίκες τους επί του Ολυμπιακού (3-0, 3-0, 4-0), δύο κόντρα στην ΑΕΚ (2-0, 2-0), μία με αντίπαλο τον Αρη (6-0) και δύο «λευκές» ισοπαλίες με τον ΠΑΟΚ.