Μπαρτσελόνα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Μετά τη γκάφα, τρολάρισμα και με τα... πατατάκια στον Ντε Χέα (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Νταβίντ Ντε Χέα έκανε μεγάλο λάθος στο δεύτερο γκολ του Μέσι στο «Καμπ Νόου» και στο ημίχρονο της αναμέτρησης, λόγω και της χορηγικής συμφωνίας, έπρεπε να «παίξει» η διαφήμιση με τον Αργεντινό που του κλέβει τα πατατάκια!

Ο Ισπανός τερματοφύλακας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να συγκρατήσει τη μπάλα από το δεξί σουτ του αρχηγού των «μπλαουγκράνα» στο 20ο λεπτό της άνετης επικράτησης (3-0) της ομάδας του Βαλβέρδε απέναντι σε αυτή του Σόλσκιερ, στη ρεβάνς των προημιτελικών του Champions League.

Λίγη ώρα αργότερα και μόλις ακούστηκε το σφύριγμα της λήξης του πρώτου μέρους, έπαιξε στον τηλεοπτικό αέρα η διαφήμιση όπου ο Μέσι κλέβει τα πατατάκια από τον Ντε Χέα.

Σίγουρα δεν θα άρεσε και τόσο στους Άγγλους οπαδούς που παρακολουθούσαν από την τηλεόραση...