Πίτερ Σμάιχερ: Θυμήθηκε το έπος του 1999 στη Βαρκελώνη (pic & vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατέκτησε το 1999 το Champions League, στον επικό τελικό του «Καμπ Νόου» κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου.

Κάτι η Βαρκελώνη κάτι ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει στον πάγκο της τον άνθρωπο που έδωσε τότε το τρόπαιο στους Άγγλου, ε, δεν θέλει και πολύ ώστε να θυμηθεί ο Πίτερ Σμάιχερ τον επικό τελικό με την Μπάγερν Μονάχου.

Τότε, οι «κόκκινοι διάβολοι» είδαν τον Μπάσλερ να δίνει το προβάδισμα στους Βαυαρούς μόλις στο 6', αλλά ο Σέριγχαμ ισοφάρισε σε 1-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ο Σόλσκιερ δύο λεπτά αργότερα έστειλε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για δεύτερη φορά στην κορυφή του Champions League.

«Η Βαρκελώνη δεν είναι το χειρότερο μέρος για να πάει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ», έγραψε ο Δανός τερματοφύλακας.