Πήρε τα πάνω της η Μονακό!

Η Μονακό επικράτησε 3-0 της Αμιάν και πλησίασε την τετράδα. Τεσσάρα Νις και Στρασμπούρ, δύσκολα η Ρεν!

Η Μονακό διατηρήθηκε σε τροχιά νικών, επικράτησε 3-0 της Αμιάν και βρίσκεται κοντά στη Λιλ. Μάλιστα, οι Μονεγάσκοι είναι στο -4 από την 3η θέση, αλλά και με ματς λιγότερο. Ολα έγιναν σε επτά λεπτά για τους γηπεδούχους, αφού σε αυτό το διάστημα πέτυχαν και τα τρία τέρματα. Στο 62΄ ο Μπεν Γιεντέρ πέτυχε το 1-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαριπάν σημείωσε το 2-0. Το 3-0 διαμόρφωσε ο Μπαλντέ στο 69΄. Ανετα η Στρασμπούρ, επικράτησε 4-2 της Τουλούζ και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη, αφήνοντας την αντίπαλό της στο -4 από τη ζώνη σωτηρίας. Η Ρεν επικράτησε 2-1 της Ανζέ και πλησίασε στο -1 από την 3η θέση. Πρωταγωνιστής ο Νιανγκ που πέτυχε τα γκολ της νίκης. Εξαιρετική η Νις διέλυσε με 4-1 τη Μετς και την άφησε κάτω από την επικίνδυνη ζώνη.