Τουλούζ – Λυών 2-3: Ανατροπή στις καθυστερήσεις

Με γκολ του Ντεπάι στις καθυστερήσεις η Λυών έκανε την ανατροπή και επιβλήθηκε με 3-2 της Τουλούζ. Νίκες για Αμιέν και Ανζέ.

Μεγάλη νίκη στο 95’ πέτυχε η Λυών, που συνεχίζει την ανοδική της πορεία με τον Ρούντι Γκαρσία στον πάγκο. Οι λιονέ βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, όμως κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς.

Ο Σανόγκο έκανε το 1-0 στο 15’ για τους βιολέ, όμως στο 26’ ο Ντεπάι έκανε το 1-1. Στο 57’ ο Λόπες έκανε λάθος έξοδο και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-1, με τον Ντεμπελέ να κάνει το 2-2 στο 67’. Στο 5’ των καθυστερήσεων ο Ντεπάι με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια έκανε το τελικό 2-3!

Η Ανζέ επιβλήθηκε με 1-0 της Στρασμπούρ χάρη στο πέναλτι του Μπαοκέν από το 26’, ενώ με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε η Αμιέν της Μπρεστ με γκολ του Οτέτο από το 27’. Τέλος, η Μονπελιέ βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Μετζ, αλλά με τέρματα των Ντελόρ (72’) και Σαμπιά (78’) απέφυγε την ήττα και πήρε βαθμό εκτός έδρας.