Ρεν – Μονακό 2-2: Βαθμός... σωτηρίας (vid)

Η Μονακό βρέθηκε να χάνει με 2-0, αλλά με την ισοπαλία 2-2 με την Ρεν βρίσκεται στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φαλκάο η Μονακό κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Ρεν και λίγο πριν το τέλος της σεζόν βρίσκεται στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. Οι ρενέ, μεθυσμένοι από την κατάκτηση του Κυπέλλου επί της Παρί, προηγήθηκαν με 2-0, αλλά ο Κολομβιανός έκανε το τελικό 2-2 στην επανάληψη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε εφιαλτικά για τους Μονεγάσκους, που μόλις στο 9’ βρέθηκαν να χάνουν με 2-0. Ο Ουνού στο 3’ έκανε το 1-0, ενώ στο 9’ βρήκε ξανά δίχτυα για το 2-0! Τόσα λεπτά χρειάστηκε και η Μονακό για να πετύχει δύο γκολ με τον Φαλκάο στο 69’ και στο 75’, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν έναν πολύτιμο βαθμό.