Σεντ Ετιέν – Λυών 1-2

Η Λυών κέρδισε το μεγάλο ντέρμπι, κάνοντας την ανατροπή στις καθυστερήσεις για να επιβληθεί με 2-1 της Σεντ Ετιέν.

Παιχνίδι από παντού στη Novibet με κινητό και τάμπλετ.

Άκρως απολαυστικό αποδείχθηκε το ντέρμπι του Ροδανού στην Γαλλία. Η Σεντ Ετιέν υποδέχθηκε την Λυών, με την τελευταία να κάνει τη μεγάλη ανατροπή στις καθυστερήσεις και να φτάνει στη νίκη με 2-1. Το ματς τα είχε όλα: γκολ, εκπληκτικές εμφανίσεις από τους δύο τερματοφύλακες (Ρουφιέ, Λόπες) και έντονα συναισθήματα.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Χαμουμά στο 21’, όμως στην επανάληψη ήρθε η ανατροπή. Στο 65’ ο Φεκίρ ισοφάρισε με πέναλτι, ενώ στο 5’ των καθυστερήσεων ήρθε ο Ντεμπελέ, που είχε περάσει στο ματς στο 58’, να κάνει με κεφαλιά το τελικό 1-2!