Ανζέ – Μπορντό 1-2

Η Μπορντό επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας με 2-1 την Ανζέ με γκολ του Καραμό στις καθυστερήσεις.

Σεντ Ετιέν – Μαρσέιγ με επιστροφή στοιχήματος*, ενισχυμένες αποδόσεις και live alerts. (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις.

Η Μπορντό επέστρεψε στις νίκες και πήρε βαθμολογική ανάσα, καθώς επιβλήθηκε με 2-1 της Ανζέ στις καθυστερήσεις. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Καλού στο 31’, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και αφού έχασαν πέναλτι με τον Αντελαΐντ στο 59’, έφτασαν στην ισοφάριση με τον Πάβλοβιτς στο 64’. Η κίνηση που άλλαξε τα πάντα για τους Γιρονδίνους ήρθε στο 69’, όταν ο Καραμό πήρε τη θέση του Ντε Πρεβίλ για να σκοράρει στις καθυστερήσεις και να κάνει το τελικό 1-2.