Τον χαμηλότερο βαθμό η L' Equipe στον Μήτρογλου (pic)

Η Μαρσέιγ έμεινε στην ισοπαλία 2-2 με την Παρί στο μεγάλο ντέρμπι με τον Κώστα Μήτρογλου να παίρνει χαμηλό βαθμό και να γίνεται αλλαγή στο 66ο λεπτό.

Ανταγωνιστικές αποδόσεις στο Σοσιεδάδ – Εσπανιόλ με 0% Γκανιότα*. *Το 0% γκανιότα αφορά την επιλογή ''Νικητής αγώνα'' πριν την έναρξη σε επιλεγμένα παιχνίδια. (21+)!

Η Μαρσέιγ έφτασε μια ανάσα από μια μεγάλη νίκη στο μεγάλο ντέρμπι με την Παρί, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα δέχτηκε την ισοφάριση από τον Καβάνι (2-2). Ο Μήτρογλου από την πλευρά του ξεκίνησε βασικός αλλά έγινε αλλαγή στο 66ο λεπτό αφού δεν κατάφερε να μπει στο πνεύμα του αγώνα.

Η εφημερίδα «L'Equipe» του έβαλε μόλις 3, ο οποίος ήτα και ο δεύτερος χειρότερος βαθμός του αγώνα με τον Μπαπέ να παίρνει τον χειρότερο βαθμό αφού ο πρώην άσος της Μονακό βαθμολογήθηκε με 2.