Καθάρισε ο Μενιέ για την Παρί! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν... άγγιξε την γκέλα στην έδρα της Ντιζόν όμως πέρασε με νίκη 1-2 χάρη σε δύο γκολ του Μενιέ και στο +6 στην πρώτη θέση της Ligue1.

Η ομάδα του Ουνάι Εμερι χωρίς τον Καβάνι στην αποστολή και χωρίς να πιάσει σούπερ απόδοση επιβλήθηκε της Ντιζόν που μάχεται για την αποφυσή του υποβιβασμού. Ο αμυντικός που είναι on-fire και με την Εθνική Βελγίου, Τόμας Μενιέ, ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα. Ο δεξιός μπακ άνοιξε το σκορ στο 70' και παρότι στο 87' η Ντιζόν ισοφάρισε με ένα πραγματικά... τηλεκαυτευθυνόμενο γκολ, χάρισε τη νίκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Μενιέ ανέβηκε και ήταν εκεί που έπρεπε στο 92' μετά την προσπάθεια και το γύρισμα του Μπαπέ από δεξιά για το τελικο 1-2 για την Παρί που πήγε στο +6 στην κορυφή της βαθμολογίας.

Bwin Sports App – Εύχρηστη εφαρμογή για iphone και Android κινητά. (21+)!