Σάλκε – Κολωνία 1-1: Εχασε την κορυφή στο 90'+1' (vid)

Η Σάλκε κάνει φοβερό ξεκίνημα, αλλά κόντρα στην Κολωνία δεν ήταν καλή, ισοφαρίστηκε (1-1) στις καθυστερήσεις και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί μόνη στην 1η θέση.

Αρχισε με ισοπαλία και βαριά ήττα, για να πάρει μετά τρελή φόρα. Η Σάλκε συνέχισε με μπαλάρα και τέσσερις σερί εντυπωσιακές νίκες, για να βρεθεί στα ψηλά. Ωστόσο, στο εντός ματς με την Κολωνία δεν έπαιξε καλά. Ακόμα και με την πίεση που δέχτηκε όμως, είχε δικό της το τρίποντο έως και τις καθυστερήσεις. Ο Σερντάρ (71') της είχε δώσει προβάδισμα. Στο φινάλε όμως δεν άντεξε, δέχτηκε το 1-1 από τον Εκτορ και έχασε την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί την ήττα της Μπάγερν και να βρεθεί μόνη 1η. Ακόμα κι έτσι πάντως, συγκατοικεί με άλλες τέσσερις ομάδες στην κορυφή.