Λεβερκούζεν – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 6-1: Ασπιρίνες για Champions League! (vid)

Η Λεβερκούζεν διέλυσε με 6-1 της Άιντραχτ από το πρώτο ημίχρονο και μπήκε για τα καλά στη μάχη της 4άδας.

Απίθανο ματς στο Λεβερκούζεν, όπου η Μπάγερ έκανε... πάρτι στο πρώτο ημίχρονο και διέλυσε με 6-1 την Άιντραχτ, που είχε μείνει στο Europa League. Οι παίκτες του Μπος ήταν καταιγιστικοί από το πρώτο λεπτό και απλά τελείωσαν τα πάντα από πολύ νωρίς, καλύπτοντας και μέρος της διαφοράς τερμάτων με τους Αετούς στη μάχη για την έξοδο στο Champions League.

Μόλις στο 2’ ο Χάβερτς με ωραίο σουτ έκανε το 1-0, πριν ο Μπραντ στο 13’ κάνει το 2-0. Στο 14’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Κόστιτς και με δόση τύχης, όμως στη συνέχεια κατέρρευσαν. Στο 23’ ο Αλάριο έκανε το 3-1, στο 28’ ο Αρανγκίς το 4-1, ενώ στο 34’ ο Αλάριο βρήκε ξανά δίχτυα για το 5-1, ενώ στο 36’ ο Χιντερέγκερ σκόραρε σε λάθος εστία για το 6-1! Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, έχασαν και άλλες ευκαιρίες για μεγαλύτερο γκολ, με τους παίκτες της Άιντραχτ να μην μπορούν να αντιδράσουν...