Στουτγκάρδη – Γκλάντμπαχ 1-0: Ζωντανή με Δώνη (vid)

Η Στουτγκάρδη επιβλήθηκε με 1-0 της Γκλάντμπαχ χάρη στο γκολ του Δώνη και μένει ζωντανή στη μάχη της παραμονής.

Η Στουτγκάρδη πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Γκλάντμπαχ και παραμένει στο -6 από την παραμονή και στο +6 (με παιχνίδι περισσότερο) από τον απευθείας υποβιβασμό. Χρυσός σκόρερ και MVP ήταν ο Τάσος Δώνης, που έφτασε τα 4 γκολ στη σεζόν.

Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό από το ξεκίνημα, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν τεράστιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο δεύτερο. Ο Δώνης έφτασε μία ανάσα από το 1-0 στην επανάληψη, όταν είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι για να σκοράρει με ατομική προσπάθεια λίγα λεπτά αργότερα στο 56' και να χαρίζει τους τρεις βαθμούς στους Σουηβούς.