Βέρντερ Βρέμης - Στουτγκάρδη 1-1

Η Στουτγκάρδη προηγήθηκε και κατάφερε να σταθεί όρθια στην Βρέμη με το 1-1 με την Βέρντερ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνουν για την παραμονή στην Bundesliga καθώς προηθήθηκαν στο πρώτο λεπτό και στη συνέχεια δέχθηκαν... μόνο ένα γκολ από την Βέρντερ Βρέμης, η οποία παρέμεινε αήττητη για 6 αγώνες πρωταθλήματος. Δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα ο Μάριο Γκόμες πήρε την κεφαλιά και ο Τσούμπερ έπιασε ταχύτητα και τελείωσε τη φάση, όμως στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους με ωραίο σουτ εκτός περιοχής ο Κλάασεν έκανε για τους γηπεδούχους το 1-1, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.