Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Γκλάντμπαχ 1-1

Η Γκλάντμπαχ απέφυγε την ήττα στην Φρακφούρτη από την Άιντραχτ χάρη στο γκολ του Ζακάρια στο 82’.

Το σερί των ισοπαλιών της Άιντραχτ συνεχίστηκε και, πλέον, έχει φτάσει σε ιστορικά επίπεδα. Οι Αετοί προηγήθηκαν, όμως ισοφαρίστηκαν στο τέλος για να μείνουν στο 1-1 με την Γκλάντμπαχ και με πέντε ισοπαλίες στη σειρά να κάνουν ιστορικό σερί συλλόγου στην ιστορία της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν κουρασμένοι μετά το παιχνίδι ευρωπαϊκό τους παιχνίδι την Πέμπτη και η Γκλάντμπαχ το εκμεταλλεύτηκαν και ήταν πιο επικίνδυνη για μεγάλα διαστήματα. Παρόλα αυτά, εκείνη που πήρε το προβάδισμα ήταν η Άιντραχτ, με τον Ντα Κόστα να κάνει το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Η πίεση των φιλοξενούμενων αυξήθηκε στην επανάληψη και λυτρώθηκαν στο 82’, όταν ο Ζακάρια έκανε το τελικό 1-1.