Φράιμπουργκ – Γκλάντμπαχ 3-1

Η Φράιμπουργκ υποχρέωσε την Γκλάντμπαχ στην πρώτη ήττα με 3-1 ύστερα από τέσσερα ματς και έβαλε τέλος στο δικό της αρνητικό σερί τριών αγώνων.

Η Φράιμπουργκ υποδέχθηκε την Γκλάντμπαχ σε ματς που υποσχόταν γκολ και αυτό ακριβώς έγινε. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1’ με πέναλτι του Πέτερσεν, όμως στο 20’ ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να κερδίσουν πέναλτι, με το οποίο ο Αζάρ έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πιο αποτελεσματικοί και πήραν ξανά το προβάδισμα στο 57’ με τον Βάλσμιντ. Στο τέλος, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην επίθεση για την ισοφάριση, αλλά ο Χέλερ βρήκε χώρο στην κόντρα στο 4’ των καθυστερήσεων και με μακρινό σουτ έκανε το τελικό 3-1 για την Φράιμπουργκ.