Ο Αρετόπουλος στο Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ!

Ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος θα είναι ο... άρχοντας του αγώνα στο ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ, μετά το σημερινό ορισμό των διαιτητών για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας και ήδη οι πρώτες αντιδράσεις είναι γεγονός! 

Ο Αρετόπουλος στο Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ!

Το μεγάλο ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ δεσπόζει στο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής στην Σούπερ Λίγκα, με την ΚΕΔ να ορίζει σήμερα τον διαιτητή του συγκεκριμένου αγώνα, αλλά και συνολικά των υπόλοιπων αναμετρήσεων. Στο Καραϊσκάκης άρχοντας της αναμέτρησης θα είναι ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος έχοντας ως βοηθούς τον Χρήστο Ακρίβο και τον Ηλία Αλεξέα.

Πριν καν γίνουν οι ορισμοί το όνομα του Αρετόπουλου ήταν μέσα σε αυτά που θα... σήκωναν κουβέντα και διαφόρων μορφών αντιδράσεις. Ήδη λίγα λεπτά μετά την γνωστοποίηση του ονόματος ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που πήρε θέση δια του εκπροσώπου τύπου της ΠΑΕ, Κυριάκου Κυριάκου! Το βέβαιο είναι ότι πρόκειται για έναν ορισμό που όσο πλησιάζουμε προς το μεγάλο ματς του Φαλήρου τόσο περισσότερο ο... χαρτοπόλεμος και η καχυποψία θα κυριαρχούν στην ημερήσια διάταξη!

Στο ΟΑΚΑ και στον αγώνα της ΑΕΚ με τον Πανιώνιο διαιτητής θα είναι ο Ιωάννης Παπαδόπουλος έχοντας ως βοηθούς τους Χασάν Κούλα και Παναγιώτη Μεσσήνη, ενώ στην Βέροια και το ματς της τοπικής ομάδας με τον Παναθηναϊκό, ο Αριστείδης Βάτσιος θα είναι διαιτητής με βοηθούς τους Λάζαρο Δημητριάδη και Χρήστο Γκράνα.

Αναλυτικά οι ορισμοί για τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής 

Σάββατο 

16:00: Κέρκυρα-Αστέρας Τρίπολης: Φωτιάδης (Σερρών), Σίπκας (Πέλλας), Γκαβέρας (Αχαΐας), Φουκάκης (Ηρακλείου) 

18:15: Πλατανιάς-ΑΟ Ξάνθη: Μάνταλος (Καβάλας), Γεωργαράκος (Αθηνών), Κωνστάντιος (Εύβοιας), Βοσκάκης (Ρεθύμνου) 

20:30: ΑΕΚ-Πανιώνιος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας),Κούλα (Ξάνθης), Μεσσήνης (Αχαΐας), Μπλάνας (Μεσσηνίας) 

Κυριακή

16:00: Ηρακλής-Ατρόμητος: Τίκας (Καρδίτσας), Διπλάρης (Καρδίτσας), Βεργέτης (Αρκαδίας), Δελφάκης (Αρκαδίας) 

18:15: ΠΑΣ Γιάννινα-Λάρισα: Καραντώνης (Ημαθίας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Παρασίου (Ημαθίας), Πουλημάς (Κέρκυρας) 

18:15: Λεβαδειακός-Παναιτωλικός: Γιαννουλάκης (Χανίων), Καλφάκης (Χανίων), Κοντίζας (Πειραιά), Νεοφυτιάδης (Κορινθίας) 

20:30: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Αρετόπουλος (Τρικάλων), Ακρίβος (Αθηνών), Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κιοτζένης (Ξάνθης) 

Δευτέρα

19:30: Βέροια-Παναθηναϊκός: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), Δημητριάδης (Μακεδονίας), Λαζάρης (Καβάλας), Γκράνας (Θράκης)

Best of internet