Εύκολα Ατλέτικο και Μπάγερν!

Ο Καράσκο έδωσε ξανά τη λύση και η Ατλέτικο πέρασε νικηφόρα από το Ροστόβ, κάνοντας το 3 στα 3! Τεσσάρα η Μπάγερν στην PSV που ξεπέρασε τη... μίνι κρίση!

Η Ατλέτικο συνεχίζει ακάθεκτη στο δρόμο για την πρωτιά, καθώς επικράτησε και στη Ρωσία της Ροστόβ με 1-0. Οι Μαδριλένοι έκαναν το 3 στα 3 και στο... Μόναχο θα παίξουν την κορυφή! Σούπερ ο Καράσκο, πέτυχε ακόμα ένα γκολ, το 5ο του στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, όσα είχε πετύχει στα 50 τελευταία (!). Η Ατλέτικο είχε το πάνω χέρι σε όλο το ματς κι έσπασε το τρελό αήττητο των Ρώσων (26 ματς). Σκόρερ ο Καράσκο στο 62', ενώ ο Φερνάντο Τόρες είχε δυο μεγάλες φάσεις για ένα δεύτερο γκολ! Η Ροστόβ προσπάθησε στα τελευταία λεπτά να αντιδράσει, αλλά ο Νομπόα όταν βρέθησε σε θέση βολής δεν μπόρεσε να δώσει το βαθμό στην ομάδα του.

Επιστροφή με τεσσάρα!
Η Μπάγερν επέστρεψε στις νίκες και μάλιστα με εκκωφαντικό τρόπο! Οι Βαυαροί ξεπέρασαν τη μίνι κρίση, διέλυσαν την Αϊντχόφεν με 4-1 και θα παίξουν την πρωτιά με τους Μαδριλένους. Σούπερ σε ακόμα ένα ματς ο Κίμιχ που βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Ηταν η πρώτη φορά από τον Απρίλιο του 2015 (στο 6-1 με Πόρτο) που η Μπάγερν πέτυχε τρία γκολ με κεφαλιά σε ένα παιχνίδι. Μόλις στο 13' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μίλερ! Στο 21' ο Κίμιχ έκανε δυο τα τέρματα της ομάδας του. Οι Βαυαροί είχαν ευκαιρίες με Μίλερ, Λεβαντόφσκι για να καθαρίσουν το ματς, αλλά ο Ζουτ κράτησε την ομάδα του στο παιχνίδι. Στο 39' Περέιρο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ σε μια οριακή φάση! Οι Ολλανδοί δεν έμειναν εκεί και στο 41' ο Νάρσινγκ μείωσε σε 2-1. Εντυπωσιακή η Μπάγερν στην επανάληψη, πέτυχε το 3-1 στο 59' με τον Λεβαντόφσκι και ο Ρόμπεν διαμόρφωσε το 4-1 στο 84'!