Σεντ Ετιέν - Ντιζόν 1-1

Με – αμφισβητούμενο – πέναλτι του Ρου στην τελευταία φάση η Σεντ Ετιέν απέφυγε την ήττα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 την Ντιζόν.

Η Ντιζόν έφτασε πολύ κοντά σε μία μεγάλη νίκη, όμως στην τελευταία φάση η Σεντ Ετιέν κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει τον βαθμό. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με πανέμορφη κεφαλιά του Μελού στο 22’ και είχαν τον έλεγχο στη συνέχεια, δίνοντας χώρο στους στεφανουά.

Οι παίκτες του Γκαλτιέ ήταν νευρικοί, είχαν την υπεροχή, όμως έμειναν για πρώτη φορά εντός έδρας στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο μετά τον Οκτώβριο του 2015. Η εικόνα δεν άλλαξε και πολύ στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να πιέζουν, όμως να μην μπορούν και τα πάντα κρίθηκαν στην τελευταία φάση. Ο διαιτητής Αμπέντ έδωσε μάλλον ανύπαρκτο πέναλτι, απέβαλε τον Βαρό για διαμαρτυρία με δεύτερη κίτρινη και ο Ρου στο 90+5’ έκανε από την άσπρη βούλα το τελικό 1-1.