Νίκη με γκολάρα Γιαννιώτα (vid)

O ΑΠΟΕΛ συνέχισε τις υψηλές πτήσεις, επικράτησε 2-0 της Δόξας με τον Γιαννιώτα να πετυχαίνει ένα υπέροχο τέρμα.

Αγχώθηκε, πιέστηκε, αλλά ο ΑΠΟΕΛ βρήκε ρυθμό στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο επί της Δόξας με 2-0. Ο αντίπαλος του Ολυμπιακού παρουσιάστηκε κουρασμένος, ενώ δυσκολεύθηκε να διασπάσει την οργανωμένη άμυνα της Δόξας. Ωστόσο, στο τελευταίο πεντάλεπτο του α’ ημιχρόνου ο ΑΠΟΕΛ έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ, αλλά Μπερτόλιο και Εφραίμ δε βρήκαν δίχτυα. Ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο να λυγίσει τη Δόξα και στο 83' άνοιξε το σκορ με τον Εφραίμ με σουτ εντός περιοχής. Στο 89’ ο Αλωνεύτης βρήκε εξαιρετικά τον Γιαννιώτα στη μεγάλη περιοχή και ο τελευταίος με σουτάρα διαμόρφωσε το 2-0.